Šokio festivalio atidarymo akimirkos ir ovacijos „Auros“ trupės meistriškumui

Vakar, rugsėjo 21 d., Kauno kino centro „Romuva“ scenoje įvyko jau 33-čio Tarptautinio šokio festivalio AURA atidarymas. Festivalio svečiai rinkosi į garsaus choreografo Emanuelio Gato (Izraelis, Prancūzija) šokio spektaklį „Kartotojai“ (ang. The Loop). Publika turėjo galimybę stebėti valandos trukmės pasaulinę premjerą, kurioje šoka  tarptautinė „Auros“ trupė.

Dariaus Daraškos nuotraukos

Dūmuose paskendusioje scenoje, mainantis J. S. Bacho ir šiuolaikinei muzikai, be paliovos judėjo vienuolika šokėjų kūnų. Gydytoja, šokių trenerė Jūratė Norvaišienė dalinosi, kad spektaklis paliko didelį įspūdį: „Labiausiai mus su vyru nustebino neribotos šokėjų kūnų galimybės. Choreografijoje gausu fiziškai sudėtingai atliekamų judesių ir pozicijų, kurie reikalauja ypatingos ištvermės.“

Reflektuodama spektaklį, dainininkė ir profesionali šokėja Clara Giambino svarstė, kad šokio pasaulyje labai reta, kad būtų sukurtas toks geras balandas tarp šokėjų kaip vieningai veikiančio mechanizmo, kartu išryškinant kiekvieno atlikėjo  individualumą atskirai. „Kadangi pažįstu „Auros“ šokėjus asmeniškai, tikrai galiu patvirtinti, kad kiekvienas jų scenoje maksimaliai atskleidė savo išskirtinį charakterį ir fizines stiprybes, nei vienas neliko nepastebėtas“.

Pats choreografas E. Gatas po spektaklio vykusiame pokalbyje su publika teigė, kad visa, ką scenoje padarė šokėjai tai pačių kūryba, žaidžiant pagal jo sukurtas taisykles: „Labai didžiuojuosi šokėjais, per tokį trumpą laiką mes padarėme didelį darbą. Mano užduotis kaip choreografo čia atlikta – leisti išsiskleisti kiekvieno jų autentiškumui“.

Festivalis tęs programą nuo rugsėjo 29 d. kviesdamas į teatro ir netikėtas erdves pažinti šiuolaikinį šokį iš viso pasaulio.

Daugiau informacijos apie festivalį www.dancefestival.lt

Skaityti daugiau