Rugsėjį startuoja naujas Šeiko šokio teatro sezonas, kuriame numatyti ne tik publikos įvertinimų bei kritikų pripažinimo sulaukę šokio spektakliai, naujų darbų premjeros, šiuolaikinio šokio pristatymai Lietuvoje bei Prancūzijoje, bet taip pat ir meninio ugdymo užsiėmimai vaikams, suaugusiesiems bei senjorams.
„Po intensyvios vasaros ir intensyvių gastrolių regionuose atėjo rudens sezonas, kuriame mūsų, kaip ir daugelio kitų menininkų, dėmesys bus skirtas Lietuvos kultūros pristatymui Prancūzijoje, tad Šeiko šokio teatro rudens repertuare bus galima išvysti šokio pasirodymus, kuriuos pristatysime ir Lietuvos sezono Prancūzijoje metu. Toliau plėtojame ir projektą „KlapėDAnse“, žiūrovai išvys premjerą – šokio spektaklį „Suk Suk“, kuriamą kartu su Prancūzijoje reziduojančiu Dovydu Strimaičiu. Džiugu, kad Šeiko šokio teatras toliau augina ir tęsia bendradarbiavimą bei įtraukia jaunų choreografų darbus į teatro repertuarą. Manau, labai svarbu, kad užsienyje gyvenantys ir kuriantys menininkai turėtų galimybes savo patirtimi dalytis čia, Lietuvoje“, – naujo sezono ryškiausius įvykius pristato šokio teatro įkūrėja ir meno vadovė Agnija Šeiko.
Agnija Šeiko. K. Meliausko nuotr.
Dovydo Strimaičio ir Šeiko šokio teatro spektaklis „Suk Suk“ bus pristatytas: rugsėjo 20 dieną, Plungėje; rugsėjo 21 d., Vilniuje; rugsėjo 22 d., Klaipėdoje vyksiančiame festivalyje „Plartforma“. Šis spektaklis ieškos atsakymo, kiek liaudies šokiai yra autentiški ir kiek jie iš tikrųjų yra liaudies. „Rate šokama įvairiose šokio žanruose ir stilistikose, tačiau liaudies šokiai, kaip niekas kitas, išsiskiria ratelių gausa. Viso pasaulio folkloriniuose šokiuose naudojami rateliai. Ratas – tai dvasingumo, dieviškumo transcendentinis simbolis“, – apie choreografinius įkvėpimus kuriant šį darbą pasakoja Dovydas Strimaitis.
Įsibėgėjant rudens sezonui, rugsėjo 26 d. – Klaipėdoje, rugsėjo 28 d. – Vilniuje bei spalio 17 d. – Kaune bus pristatytas prancūzų choreografo Rachido Ouramdaneʼės ir Šeiko šokio teatro spektaklis „Audros akis“. Šis spektaklis tyrinėja universalius chaoso ir tvarkos dėsnius, o šokėjai jame tampa visuotinių taisyklių valdomos chaotiškos būtybės metafora. „Lyg energijos šuoras, besisukantis kaleidoskopas, spektaklis įtraukia žiūrovą į beveik hipnotišką būseną – tarsi stebėtum iš debesų, perkūnijos ir lietaus besiformuojančią audros akį“, – dalijasi mintimis spektaklio kūrėjai.
„Suk Suk“ repeticijos akimirka. K. Meliausko nuotr.
Lapkričio 8 ir 9 d., Vilniuje bus rodomas tris „Auksinius scenos kryžius“ (už choreografiją, kostiumus ir scenografiją bei šviesų dizainą) pelnęs šokio spektaklis „Indigo. Das Schliemann Projekt“, pasakojantis istoriją apie (ne)pasiekiamą svajonę, aistringą ir nuožmų tikslo siekimą, tiesą ir melą, kuriamą įvaizdį ir realybę bei nesibaigiančias tikrojo savęs paieškas, savotišką saviarcheologiją. Lapkričio pabaigoje Šeiko šokio teatras spektaklius „Flocking“ bei „Audros akis“ pristatys ir Prancūzijoje.
„Visas gruodis bus skirtas šokio spektaklio „Boléro-Extended“ gastrolėms Lietuvoje, taip pat parodysime ir naują darbą, kuris bus pristatomas projekte „Švyturių metai“. Antrasis šokio teatro sezono pusmetis bus skirtas trupei formuoti ir jauniems šokėjams pritraukti į Klaipėdos miestą“, – apie tolesnius planus pasakoja Agnija Šeiko.
Akimirka iš būsimos spektaklio „Audros akis“ premjeros, choreografas Rachidas Ouramdane. E. Sabaliauskaitės nuotr.
Šeiko šokio teatras greta intensyvių gastrolių visoje Lietuvoje ir užsienyje ir toliau vykdys edukacines veiklas: jau nuo rugsėjo 10 d. kvies į šiuolaikinio šokio ir judesio užsiėmimus suaugusiuosius, o nuo rugsėjo 16 d. – kūdikius, vaikus iki 3 metų bei senjorus. Visi užsiėmimai vyks kiekvieną savaitę, Klaipėdos kultūros fabrike, o juos ves choreografė, šokėja, judesio terapijos praktikė Dovilė Binkauskaitė.
Šeiko šokio teatro veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė.
Daugiau informacijos ir repertuaras: seikodancecompany.com