Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė

Apie

Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė gimė Kaune, kur ir pradėjo šokio karjerą šokdama Kauno šokio teatre AURA (meno vadovė Birutė Letukaitė). Vėliau stažavosi Cristine Cangelosi trupėje Atlantoje, JAV, baigė bakalauro studijas Šiaurės Karolinos universiteto menų mokykloje (Šiaurės Karolina, JAV) ir magistro studijas Hollins Universitete (Virdžinija, JAV). Tarp bakalauro ir magistro studijų Lina stažavosi Lincolno edukacijos centre, kur dirbo mokydama šokio bei pristatė keletą savo choreografijos darbų. Gyvendama ir dirbdama Niujorke, JAV, Lina taip pat šoko skirtinguose projektuose pas Hanh Nguyen (“Notoriety Inc.”), Ryan C. Beck ir Linda Diamond (Diamond Sokolow Studio).

2006-ais, Lina grįžo į Lietuva ir prisijungė prie Kauno šokio teatro AURA, kuriame šoko ketverius metus, sukūrė keletą spektaklių ir miniatiūrų, dėstė šokį, kuravo jaunesniuosius šokėjus. Vėliau kartu su bendraminčiais Vytauto Didžiojo universitete įkūrė Akademinį judesio teatrą, dėstė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA) ir Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menu mokykloje.

Nuo 2011 metų Lina 5-erius metus vadovavo Nacionalinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriui, parengė ir iniciavo šiuolaikinio šokio mokinių rengimą, atnaujino profesines Baleto artisto programas, parengė Šiuolaikinio šokio atlikėjo profesines programas. Nuo 2012 metų Lina taip pat yra šiuolaikinio šokio asociacijos Lietuvoje pirmininkė.

Šiuo metu Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė dėsto šokį LMTA, dirba mokytoja-eksperte Nacionalinėje M.K. Čiurlionio menų mokykloje, kur taip pat yra modernaus šokio mokytojų metodinės grupės pirmininkė, pirmininkauja šiuolaikinio šokio asociacijai, dėsto seminarus Lietuvoje ir užsienyje, ekspertauja įvairiose komisijose, kuria choreografiją ir dalyvauja įvairiuose projektuose pirmenybę teikdama netradicinėms erdvėms.

Kūrinių pavyzdžiai (choreografija/atlikimas)

Viskas įskaičiuota

Idėjos autorė Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė
Choreografija ir atlikimas: Sigita Juraškaitė, Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė, Konstantin Kosovec) Žaliakalnio turgaus festivalis, Kaunas, Lietuva – 2017.
Daugiau informacijos