Naujasis Baltijos šokis. Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis

Apie

Lietuvos šokio informacijos centro ir „Vilniaus festivalių“ rengiamas tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis „Naujasis Baltijos šokis“ – didžiausias tokio pobūdžio renginys Baltijos šalyse. Jis tapo neatsiejama Vilniaus kultūrinio gyvenimo dalimi ir kasmet Lietuvos visuomenei suteikia galimybę pažinti šalies ir pasaulines šokio tendencijas.

Nuo 1997 m. festivalio rengėjai šalies publikai pristatė daugiau kaip 200 trupių iš 30 pasaulio valstybių.

Festivalio rengėjai džiaugiasi savo programoje galėję pristatyti tokias trupes kaip „La La La Human Steps“ (Kanada), „Cullbergballet“ (Švedija), „Aterballetto“ (Italija), „Kibbutz“ šokio trupė (Izraelis), Russello Maliphanto trupė (Jungtinė Karalystė), Lotaringijos baletas (Prancūzija), Danish Dance Theate (Danija) ir kitas.

Pagrindiniai festivalio tikslai – supažindinti Lietuvos žiūrovus su šiuolaikinio šokio procesu, vykstančiu mūsų šalyje ir užsienyje, parodyti jo raidos kryptis, taip pat, skatinti Lietuvos choreografus ieškoti naujų idėjų ir raiškos priemonių, daryti įtaką lietuvių šiuolaikinio šokio plėtrai ir įvairovei.

Festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ programoje, greta jau pripažintų ir visame pasaulyje garsių šokio menininkų darbų, galima išvysti ir pradedančiųjų šokio kūrėjų spektaklius bei eksperimentus.

2019 metais festivalio metu buvo įgyvendinta pirmoji Baltijos šokio platforma. Platformos organizatoriai ir dalyviai siekia kokybiškai pristatyti trijų šalių šokį tarptautinėje scenoje bei skatinti šiuolaikinio šokio kūrėjų ir organizacijų tarpusavio bendradarbiavimą, tinklo mezgimą, informacijos sklaidą, bendrų projektų įgyvendinimą, įvairių edukacinių veiklų vystymą. Platformą organizuoja Lietuvos šokio informacijos centras bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros institutu, Latvijos šokio informacijos centras ir estų teatrų bei šiuolaikinio šokio platforma „Sõltumatu Tantsu Lava“.