ArtVilnius’18: teatralizuota ekskursija, šokio teatras Okarukas

  • Data: 2018 m. birželio 7 d. 17:00
  • Vieta: Litexpo Lietuvos parodų ir kongresų centras, Vilnius
  • Premjera: 2018
  • Trukmė: 60'

„ArtVilnius’18“ atidarymo dieną, birželio 7-ą, ketvirtadienį, visus mugės lankytojai kviečiami į Butō šokio teatro „Okarukas“ teatralizuotą ekskursiją-šokį „Dolls 2.0.“, kurį pristato POST galerija.

Registracija į ekskursiją ir jos pradžia – 5 salės fojė esančiame informaciniame centre. Iš ten kartu su gidėmis pajudėsite į mugės stendus.

Art Vilnius meno mugėje nuo vienos galerijos stendo prie kito Jus lydės jaunos ir žavios gidės, puikiai nusimanančios ne tik meno istorijoje, šiuolaikiniame mene ar archtektūroje bet ir meno politikos peripetijose. Tačiau gidžių tapatybės nėra visiškai aiškios ir palaipsniui įprasta ekskursija virsta siurelistine situacija su netikėta dirbtinio intelekto specialisto įtakota atomazga.

————
Okarukas – tai pirmas ir vienintelis Lietuvoje butō šokio teatras, vadovaujamas lietuvių kilmės Sakurako ir prancūzo Phil Von. Butō yra 1960-tųjų metų pradžioje japonų choreografo Tatsumi Hijikata išvystyta šokio-teatro disciplina. Ja siekiama atrasti autentišką šokėjo judesį, susikoncentruojant į žmogaus kūno, sąmonės ir dvasios santykį bei pasitelkiant įvairius vaizdinius. Butō cahrakteringas stipruvimas buvimas čia ir dabar, nepraleiskite progos patirti kas reta Lietuvoje!

  • Idėjos autoriai: Sakurako (choreografija) ir Phil Von (muzika) bendradrabiaujant su Karoliu Tamošiūnu (mokslininku, dirbtinio intelekto konsultantu) bei jaunaisiais dramaturgais Aušra Giedraityte ir Mariumi Povilu Eliju Martynenko
  • Okarukas atlikėjos: Kamilė Lebedytė, Aušra Giedraitytė, Milda Sutkevičiūtė, Rūta Šmergelytė, Ieva Tarejeva, Živilė Virkutytė.
  • Kuratorius: Andrius Pukis