AURA 30 | Dovana miestui: Šokio teatras FINE5 – „Aš buvau čia“ (Estija)

  • Data: 2020 m. spalio 4 d. 16:00
  • Vieta: Kauno miesto muziejus, Rotušės skyrius (Rotušės a. 15)
  • Trukmė: 60'

Choreografija: Olga Zitluhina
Šokėjai: Olga Privis, Helen Reitsnik, Tiina Ollesk, Simo Kruusement, Richard Beljohin.
Kostiumai: Kirill Safonov
Šviesų dailininkas: Ants Kurist
Muzika: Henry Purcell ir garsas: Valentin Siltšenko
Vokalo parengimas: Anna Dõtõn
Konsultacijos ir pagalba: Renee Nõmmik

AŠ BUVAU ČIA yra garso – kinestetinė instaliacija apie jausmus, fizinę komunikaciją ir lietimą. Ji kelia klausimus: ar esame pajėgūs jausti tikrą prisilietimą, ar vienintelė priimtina komunikacijos forma šiandien yra ekranų lietimas? Ar mes vis dar gebame vertinti fizinį ir psichologinį tarpusavio artumą?

Inspiracija šiam spektakliui kyla iš žmonių rankų, pirštų – instinktais, jausmais ir mintimis inicijuojamų blogų ir gerų veiksmų, kuriuos mes atliekame savo jautriomis viršutinėmis galūnėmis.

Choreografė Olga Zitluhina yra viena įtakingiausių figūrų Latvijos šiuolaikiniame šokyje. Ji yra šio lauko pradininkė, švietėja, mokytoja, organizatorė ir choreografė. 1996-2012-ais metais ji vadovavo savo pačios šiuolaikinio šokio kompanijai, sukūrė per 20 pasirodymų ir juos pristatė 18-oje pasaulio šalių. Šiandien O. Zitluhina vadovauja Latvijos Kultūros Akademijos šiuolaikinio šokio programai bei tarptautiniam šokio festivaliui „Laiks Dejot“ Rygoje, Latvijoje.

Šokio teatras „Fine5“ – tai viena žymiausių ir įtakingiausių šiuolaikinio šokio kompanijų Estijoje. Teatras buvo įkurtas 1992-aisiais, kai penki šokėjai (Anu Ruusmaa, Katrin Laur, Tiina Ollesk, Oleg Ostanin and René Nõmmik) suformavo šokio trupę. 1990-ųjų pradžioje, trupės darbas buvo paremtas tradicinėmis modernaus šokio technikomis, tačiau nuo 1990-ųjų metų pabaigos šokėjų darbo metodai gerokai pasikeitė: buvo jungiami įvairūs požiūriai į žmogaus judesį, somatiką ir šokį, kaip į meno formą. 1994-aisiais, „Fine5“ atidarė pirmąją šiuolaikinio šokio mokyklą Estijoje. Nuo 1997-ųjų Rene Nõmmik ir Tiina Ollesk yra pagrindiniai teatro šokėjai ir kūrėjai, kurie, per visus teatro gyvavimo metus, sukūrė daugiau nei 40 šokio pasirodymų.

*Laikantis šiuo metu galiojančių saugumo reikalavimų bei rekomendacijų, renginių metu žiūrovų prašoma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes.

Bilietai: Įėjimas laisvas, tačiau dėl pasaulyje ir Lietuvoje susidariusios epidemiologinės situacijos, visi dalyviai privalo užsiregistruoti. Daugiau informacijos: www.dancefestival.lt