AURA 30 | ATŠAUKTI ABU SPEKTAKLIAI | Dviejų dalių šokio vakaras: MEI CHEN ir YANNIS BRISSOT – „Mažytis vaško lašas“ (Kinija, Vokietija)/ PROJEKTAS 45+ – „Kartu“ (Latvija)

  • Data: 2020 m. spalio 3 d. 21:00
  • Vieta: Kauno miesto kamerinis teatras (Kęstučio g. 74A), Didžioji salė
  • Trukmė: 70'
I dalis. Premjera
MEI CHEN ir YANNIS BRISSOT
„Mažytis vaško lašas“

Choreografija: Mei Chen, Yannis Brissot
Šokėjai: Mei Chen, Yannis Brissot
Kostiumai: Mei Chen
Muzika: Édith Piaf and Dario Wilmington


Dario Wilmington nuotraukos

Kelias, vedantis į kieno nors šlovę,
Tviskantis odos gabalas, mirkytas aukse
Plaukia vis toliau ir toliau
Atspindėdamas dvokiantį tvenkinio vandenį
Pakyla ir plečiasi
Kol įkanda į savo paties uodegą
Kartą
Pasirodė sielvartinga siela
Ir liko amžiams
Tą girdėjo žuvys
Tą girdėjo paukščiai
Tą girdėjo skerdžiamos kiaulės
Ji keliauja nuo tavęs pas mane
Gale įsmeigtas durtuvas
Mano akyse atsiranda vaškas
Labai mažas lašelis
Užgniaužė perkūną
nuo jūroje siūbuojančio laivo apšvietimo
Plojimai
Plojimai
Plojimai
Girdėjau, kad tyla yra bebalsis riksmas

Šokio spektaklis įkvėptas Édith Piaf gyvenimo istorijos. Pagrindiniai akcentai reprezentuoja jos sėkmingą karjerą ir asmeninio gyvenimo interpretaciją už scenos ribų.

Yannis Brissot gimė Prancūzijoje. Turėdamas patirties šiuolaikinio ir urbanistinio stiliaus šokiuose, jis buvo priimtas į jaunųjų šokėjų kompaniją ,,Mireille Ballet”, Saint – Étienne mieste, Prancūzijoje. 2018-ais metais Y. Brissot baigė Nacionalinę Liono Muzikos ir šokio konservatoriją (CNSMD). Prisijungęs prie CNSMD, šokėjas gavo galimybę pasirodyti keliuose Ohad Naharin, Wim Vandekeybus, Noé Soulier, José Martinez pastatymuose. Nuo 2019-ųjų metų, Y. Brissot yra Pforzheim Baleto teatro šokėjas.

Mei Chen gimė Kinijoje. Įgijusi šiuolaikinio šokio bakalauro laipsnį Hong Kong‘o Scenos meno akademijoje, ji karjerą pradėjo Jukstapoz šokio kompanijoje. Vėliau M. Chen, kartu su choreografais: Sang Jija, Xing Liang, Laura Aris ir Gill Kerer šoko Kauno šokio teatre AURA, kuriame užėmė ir repetitorės pareigas. Nuo 2019-ųjų šokėja dirba Pforzheim Baleto teatre.

II dalis. PREMJERA
PROJEKTAS 45+
„Kartu“

Choreografija: Olga Zitluhina ir trupė
Šokėjai: Ramona Galkina, Vilnis Birins
Music: Arcangelo Corelli
Prodiuserė: Baiba Ozolina


Guna Birina nuotraukos

„Kartu“ – tai šokio spektaklis apie brandžius santykius, buvimą kartu ir bendrą tempą. Kai esame kartu, nesvarbu, kur einame. Svarbu tik tai, kad einame vienu ritmu, vieno tikslo link. Mes tyrinėjame du dalykus: judesio konceptą ir filosofinę prasmę – kas yra vienas greitis, ką reiškia bendras tempas, kai žmonės yra tokie skirtingi ir taip skirtingai evoliucionuoja.
Tai fizinis, kūniškas šokio spektaklis, lengvai pritaikomas erdvėje, o istorija, žinoma, pasakoja apie meilę.

Apie choreografiją – Olga Zitluhina ir trupė. Ji kilo iš jau esamo, „Nordic Culture Point“ institucijos remiamo projekto „Gyvenimo šokio praktika: Projektas 45+”, į kurį yra įtrauktas ir šokio teatras „Fine5“ (Estija) bei šokio teatras „Stellaris“ (Norvegija). Choreografė Olga Zitluhina yra viena įtakingiausių figūrų Latvijos šiuolaikiniame šokyje. Ji yra šio lauko pradininkė, švietėja, mokytoja, organizatorė ir choreografė. 1996-2012-ais metais ji vadovavo savo pačios šiuolaikinio šokio kompanijai, sukūrė per 20 pasirodymų ir juos pristatė 18-oje pasaulio šalių. Šiandien O. Zitluhina vadovauja Latvijos Kultūros Akademijos šiuolaikinio šokio programai bei tarptautiniam šokio festivaliui „Laiks Dejot“ Rygoje, Latvijoje.

* Laikantis šiuo metu galiojančių saugumo reikalavimų bei rekomendacijų, renginio metu žiūrovų prašoma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes.

Bilietai: Bilietai netrukus pasirodys TIKETA prekyboje.