AURA 30 | Festivalio uždarymas: Kauno šokio teatras AURA – „Deginanti trintis“ (Lietuva). PREMJERA!

  • Data: 2020 m. spalio 4 d. 18:00
  • Vieta: Nacionalinis Kauno dramos teatras (Didžioji salė) (Laisvės al. 71)
  • Premjera: 2020
  • Trukmė: 45'

Choreografija: Brandon Lagaert
Muzika: Felix Machtelinckx
Kostiumai: Kristina Čyžiūtė
Šviesų dailininkas: Vladimiras Šerstabojevas
Šoka tarptautinė šokio teatro „AURA“ trupė: Arūnas Mozūraitis (Lietuva), Ester Bega (Albanija), Francisco Ladrón de Guevara (Ispanija), Hueng Won Lee (P. Korėja), Julija Mintautė (Lietuva), Kris Dao Nicholls (Australija), Ludovico Murgia (Italija), Matthew Livingston (JAV), Marine Fernandez (Prancūzija), Natsuho Matsumoto (Japonija), Tse-Wei Wu (Taivanas)


Kristinos Čižiūtės nuotr.

„Deginanti trintis“ – tai paralelinis mūsų pasaulio atspindys, kuriame laikas pailgėja ir peržengia įprastas ribas. Jame gyvena „Deginančios trinties“ būtybės: „šunyčiai“ ir „trynėjai“, kurios geba formuoti figūras, pasitelkdamos savo neįprastus kūnus. Kaip ir mes, šios būtybės apsėstos noru turėti kuo daugiau ir varžosi niekada nesibaigiančioje kovoje dėl teritorijos.

Brandonas Lagaert, gimęs 1992 metais Belgijoje, mokėsi aktorystės meno gimtajame Ghent mieste ir 2012 m. įstojo į Karališkąją Antverpeno konservatoriją, šiuolaikinio šokio pedagogikos studijas. Po vienerių metų Brandoną priėmė šokio trupė “Peeping Tom”, kurioje sėkmingai dirba iki šiol. Šiuo metu jis taip pat yra „Moeder and Kind“ kolektyvo dalis.

Po kūrinio „Vader“, kuriuo šokėjas-choreografas ir pradėjo savo karjerą „Peeping Tom“ trupėje, Brandonas sukūrė spektaklį „Subdued“ iš dalies likusios nepanaudotos medžiagos. Už šį spektaklį jis buvo apdovanotas „Išskirtinio atlikimo“ apdovanojimu Kopenhagos tarptautiniame choreografijos konkurse.
2016 m. Brandonas Lagaert gavo „BILL Award“ apdovanojimą jauniems ir būsimiems Belgijos menininkams kategorijoje „Vizualieji menai“.

*Laikantis šiuo metu galiojančių saugumo reikalavimų bei rekomendacijų, renginio metu žiūrovų prašoma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes.