AURA 30 | Šokio teatras AIROS – „Chimeros Karoliai“ (Lietuva)

  • Data: 2020 m. spalio 1 d. 19:00
  • Vieta: Nacionalinis Kauno dramos teatras (Didžioji salė) (Laisvės al. 71)
  • Trukmė: 50'

Režisūra ir choreografija: Aira Naginevičiūtė
Garso režisūra: Vladas Dieninis ir Gediminas Jakubka
Scenografija: Arūnas Adomaitis
Kostiumai: Lauros Darbutaitės
Šviesų dailininkas: Andrius Matusevičius
Šokėjai: Erika Vizbaraitė, Goda Laurinavičiūtė, Greta Grinevičiūtė, Agnietė Lisičkinaitė ir Ieva Navickaitė.
Trukmė: 50 min.


Martyno Aleksos nuotraukos

„Chimeros karoliai“ – tai šiuolaikinio šokio spektaklis, atsigręžiantis į žmogaus būties problematiką, kalbantis apie kiekvieno patirtas ir kiekvienam artimas transformacijas. Spektaklyje penkios skirtingų patirčių ir amžiaus šokėjos įkūnija žmogaus virsmą. Moterys lyg karolius veria savo troškimus ir iliuzijas, ant išgyventos patirties augina naują odą, taip kaupdamos išmintį ir tvirtybę. Jau beveik dešimtmetį kartu su kompozitoriumi Vladu Dieniniu eksperimentuodama garso ir šokio sandūroje, šiame spektaklyje Aira Naginevičiūtė tęsia judesiu ir šokiu kuriamos muzikos kryptį. Pasitelkdamos įvairias konstrukcijas, objektus, aplinką ir savo kūnus šokėjos kuria garsines skulptūras čia ir dabar. Šokėjai siekia transformuoti akustinius erdvės signalus į optines struktūras, nematomą paversti matomu.

Šokio spektaklis „Chimeros karoliai“ atidarė Šendženo eksperimentinio teatro bienalės (Shenzhen Futian) Šendženo mieste (Kinija), tarptautinio šokio festivalio HORIZONT Vengrijoje ir kitas programas.

Šokio teatras AIROS – Aira Naginevičiūtė yra viena iš šiuolaikinio šokio pradininkių nepriklausomoje Lietuvoje. Ne vienerius metus šokusi įvairiose scenose, Aira savo kūrybinį kelią pratęsė kurdama šokio spektaklius, tarpdisciplininius projektus, choreografiją operoms. Jos biografijoje daugiau kaip 40 darbų, ne vienas parodytas prestižinėse Lietuvos ir užsienio scenose, tarptautiniuose festivaliuose.
Prieš septynerius metus įkurto teatro „AIROS“ istoriją ženklina choreografės penkių spektaklių repertuaras, Auksinio scenos kryžių apdovanojimai ir nominacijos, teatro dalyvavimas atidarant prestižinius festivalius Azijoje, Europoje ir Afrikoje. 2020 m. Airai Naginevičiūtei buvo įteikta Vyriausybinė kultūros ir meno premija.

*Laikantis šiuo metu galiojančių saugumo reikalavimų bei rekomendacijų, renginio metu žiūrovų prašoma dėvėti nosį ir burną dengiančias kaukes.

Bilietai: Bilietai netrukus pasirodys TIKETA prekyboje.