AURA’29: ROOSNA & FLAK | Estija

  • Data: 2019 m. spalio 4 d. 18:00
  • Vieta: Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71, Didžioji scena
  • Premjera: 2018
  • Trukmė: 60'

PAGRINDINIS VARIKLIS 


Antero Hein nuotraukos

„Pagrindinis variklis“ nominuotas Estijos šokio apdovanojimams (Estonian Dance Awards) 2018 metais.

Idėja: Külli Roosna ir Kenneth Flak
Choreografija: Roosna & Flak bendradarbiaujant su šokėjais
Koprodukcija: Bærum Kulturhus, Endla Teater, Scenekunst Sør ir Sõltumatu Tantsu Lava
Atlikimas: Isabell Bartnes Johansen, Kenneth Flak, Külli Roosna ir Rakesh Sukhesh
Garsas ir muzika: Kenneth Flak bendradarbiaujant su Külli Roosna
Šviesų dizainas: Thomas Dotzler
Dramaturgija ir repeticijų režisūra: Thomas Falk
Programinės įrangos konsultantas: Marije Baalman
Kostiumai: Roosna & Flak bendradarbiaujant su Ursula Mängel

A: Ar leisi man paguldyti savo širdį prie tavo kojų?

B: Su sąlyga, kad neišpurvinsi grindų. 

Heiner Müller

„Pagrindiniame variklyje“ choreografai tiria judesį kaip priežastį ir pasekmę, laisvę ir neišvengiamumą. „Pagrindinis variklis“ – tai impulsas kažką veikti. Tuo pačiu tai milžiniškas aparatas, kurio dalimi esame mes visi, mechanizmas sudarytas iš aplinkos, technologijos, istorijos, pojūčių ir sapnų. Mes visi bandome rasti savo rolę jame. Mes žiūrime, mes klausomės, mes liečiame ir mąstome. Kartais pasijuntame suradę užtikrinimo jausmą kaip iliuziją, bet realybė vėl ir vėl mus užgriūna.

Publika yra įtraukiama į kvėpuojančią, judančią visatą, kur nėra pradžios ar galo, kur žaidimai maišosi su rimtumu, ir kur mintys ir judesiai yra vienas ir tas pats.

ŠOKIO TRUPĖ „ROOSNA & FLAK”

Choreografai ir šokėjai Külli Roosna (Estija) ir Kenneth Flak (Norvegija) kartu dirba nuo 2008 metų. Kurdami savo choreografijas ir šokdami kitiems, jie siekia kūno technika išreikšti pasakojimus. Jie tyrinėja plačias temas kaip ekologiją, senovinę vikingų mitologiją, modernią internetinę kultūrą ir totalitarinius režimus. Jų kūrybos branduolys – tai šokančio kūno galimybės ir suvaržymai, būnant pastoviame dialoge su skaitmeninėmis technologijomis ir diskursai, kurie jį padeda išplėsti ar suvaržyti.  Interaktyvi muzika ir šokio spektaklis „Kruvina Muzika“ buvo nominuotas Estijos šokio apdovanojimams 2015 metais, o spektaklis „Persekiojantis Rojus“, užsakytas darbas Liublino šokio teatrui, buvo išrinktas Lenkijos šokio dienų bienalei.

Rėmėjai: Norvegijos meno konsulas, Garso ir Vaizdo fondas, Estijos kultūros sostinė, Vest-Agader provincija, Pärnu savivaldybė, Kristiansando savivaldybė.