AURA’29: Šokio projektas NIV SHEINFELD & OREN LAOR | Izraelis

  • Data: 2019 m. spalio 4 d. 21:00
  • Vieta: Verslo lyderių centras BLC, K. Donelaičio g. 62/V. Putvinskio g. 53, Kaunas
  • Premjera: 2018
  • Trukmė: 50'

TREČIASIS ŠOKIS 


Efrat Mazor nuotraukos

Choreografija ir atlikimas: Niv Sheinfeld ir Oren Laor
Įkvėpta Liat Dror ir Nir Ben Gal “Trečiasis šokis” atlikimo 1990 metais

Repetitoriai: Yael Venezia, Melanie Berson
Meninės konsultacijos: Keren Levi
Šviesų dizainas: Rotem Elroy

Muzika: Gustav Mahler, Elton John, Steve Harley, Alphaville

Koprodukcija: Theater im Pumpenhaus (Munster, Vokietija), ir CCNR (Rillieux la Pape, Prancūzija).

Spektaklyje Niv Sheinfeld ir Oren Laor apmąsto meilės, mirtingumo ir poreikio būti pripažintam temas. „Trečiasis šokis“ prasideda romantiškomis klišėmis – G. Malerio muzika, gėlėmis ir plokštelių grotuvu, bet palaipsniui atsiskleidžia pagrindiniai žmogaus poreikiai, kurie slypi šiuose simboliuose.

„Trečiasis šokis“, po 2012 metais pastatyto „Dviejų kambarių buto“ – jau antras bendras  Niv Sheinfeld ir Oren Laor darbas, pastatytas pagal originalų Liat Dror ir Nir Ben Gal pastatymą.

Pora gyvenime, ir scenoje, Sheinfeld ir Laor gilinasi į šį įtakingą Izraelio šokį ir pristato jį iš šiuolaikinės pozicijos, atsižvelgiant į laiką, kuris prabėgo nuo jų paskutinio dueto: pokyčiai jų kūnuose ir santykiuose, jų pačių scenos ir erdvės supratime ir jų bendravime su publika.

ŠOKIO PROJEKTAS „NIV SHEINFELD & OREN LAOR“

Niv Sheinfeld ir Oren Laor kartu kuria jau nuo 2004 metų ir įtvirtino savo poziciją Izraelio šokio pasaulio priešakyje. Jų skirtingos patirtys – Sheinfeld šokio, o Laor teatro pasauliuose – bendroje kūryboje suteikia galimybę sieti šiuos žanrus ir jungti šokį su pasirodymo menu ir fiziniu teatru.

Sheinfeld ir Laor savo spektakliuose gilinasi į asmenines patirtis ir motyvacijas bei socialines ir politines problemas. Jų šokio kalba jungia labiau tradiciškai apibrėžtą šokį ir moderniai atvirą požiūrį į šviežias išraiškos formas, įkvėptas tiek aukštojo meno, tiek pop kultūros.

Jie stato savo pačių nepriklausomus projektus bei kitoms šokio trupės pagal užsakymus.

Bendras jų darbas „Dviejų kambarių butas“ Izraelio Šokio Kritikų Rato buvo apdovanotas nominacija „Geriausias Metų pasirodymas“ 2013 metais.