AURA’29: Šokio trupė VERTIGO | Izraelis

  • Data: 2019 m. spalio 6 d. 18:00
  • Vieta: Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71, Didžioji scena
  • Premjera: 2017
  • Trukmė: 60'

VIENAS, VIENAS IR VIENAS 


Nuotraukos: Rune Abro

Šokio teatras „Vertigo“ įkūrėja ir meno vadovė Noa Wertheim nominuota prestižiniam Amerikos Bessie apdovanojimui 2019 už kūrinį „Vienas. Vienas ir vienas“

Choreografija: Noa Wertheim
Koprodukcija: Rina Wertheim-Koren
Atlikimas: Etai Peri, Daniel Costa, Jeremy Albereg, Shachar Dolinsky, Micah Amos, Riley Hogg, Helena Olmedo, Korina Fraiman, Sian Olles, Hagar Shachal
Muzika: Viola ir Vocals Galia Hai, Oud Eliahu Dagmi, Vocals Ilai Balleli
Kostiumų dizainas: Sasson Kedem
Scenografija: Roy Vatury
Šviesų dizainas: Dani Fishof – Magenta

Spektaklis apie kiekvieno žmogaus vidinį poreikį būti užpildytu, nuolat patiriant fragmentuotos realybės iššūkius, egzistencinėse ir socialinėse sferose.  „Vienas, Vienas ir Vienas” įtraukia į vidinį ir išorinį pasaulius, klausantis aido, sklindančio iš skirtingų pusių, ir plėtojant metaforišką santykį tarp tolimo ir artimo, savęs ir kito.

ŠOKIO TRUPĖ „VERTIGO“

1992 m. Adi Sha’al ir Noa Wertheim įkurtas šokio teatras „Vertigo“ turi unikalią vietą šiuolaikinio šokio pasaulyje. Choreografų sukurta meninė kalba, sudaro ryšį tarp Meno ir Žemės, iššaukia ir pabrėžia žmogaus kūno suvaržymus. Dėl šios unikalios kalbos jų kūryboje matomas sudėtingų ir išskirtinių šokių koliažas, kuris išreiškia holistinį ir dvasinį pagrindinės choreografės Noa Wertheim požiūrį. „Vertigo“ teatro darbai skatina socialinius ir aplinkos pasikeitimus. Išlaikydamas aukštus teatrinės programos standartus taip pat ugdo asmeninius ryšius su visuomene savo novatoriškomis programomis, kurios yra susijusios su dabartine socialine realybe.  Nuolat ieškodami kaip pasiekti ir suburti žmones per kūrybingą judesio raišką choreografai naudoja šokį kaip būdą kalbėti apie socialines ir aplinkosaugos problemas bei ieško jų sprendimo būdų.

Šokio teatras „Vertigo“ pristato išskirtinį šiuolaikinio šokio požiūrį, skatinantį meninę kūrybą, turinčią tvirtą socialinį, aplinkosauginį ir bendruomeninį supratimą, atspindi nuolatinį įsipareigojimą toliau tirti žmogaus prigimtį ir mūsų ryšį su aplinka. Ši vizija per pastaruosius metus išsivystė į gyvenimo būdą ir savitą šokio kalbą, kurios mokoma Izraelyje ir visame pasaulyje.