Butō šokio teatras Okarukas: SENSELESS

  • Data: 2018 m. rugsėjo 12 d. 20:00
  • Vieta: Menų spaustuvės Juodoji salė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius
  • Trukmė: 50'

Idėjos autorė režisierė ir choreografė: Sakurako

Muzika: Amine Boucekkine Regard extérieur: Phil Von

Šviesų dailininkas: Matas Šimonis

Okarukas komanda: Tadas Almantas, Thibaut Cora, Miglė Čeplinskytė, Valerija Gneuševa, Emilija Jaujininkaitė, Eglė Grigaliūnaitė, Kenj’y Keass, Adrien “Vexus” Larrazet, Kamilė Lebedytė, Ieva Tarejeva, Rūta Šmergelytė, Živilė Virkutytė.

Spektaklis kviečia pasinerti į futuristinio pasaulio viziją, sukurtą apjungiant šiuolaikinio šokio, baleto, hip-hop’o ir butō technikas su elektronine muzika.
Pasitelkus mokslinės fantastikos žanrą ir remiantis prancūzų filosofo Maurice‘o Merleau-Ponty suvokimo fenomenologijos teorija bei budistiniu diskursu apie pojūčių sferą (Āyatana), spektaklyje tyrinėjama žmogaus prigimtis ir būtis. Tai pasakojimas apie saujelę individų, kurie pabunda į čia ir dabar “žmogiškųjų atliekų vietovėje” – be atminties ir pasitikėjimo savo pojūčiais. Šiame šokio spektaklyje sukuriama ateities vizija – visuomenėje, kurią vado turtingieji; atliekami žmogiškieji eksperimentai ir manipuliuojant pojūčiais bandoma sukurti antžmogį; visuotinę tvarką palaiko bioandroidai, o įvairiems darbams atlikti yra specialiai sukuriami žmogiškieji klonai.

Ar kada nors esate abejoję savo tikrovės prigimtimi? Ar užduodate sau klausimą, kas yra tikra? Ar tikrovė – tai kontakto su išoriniu pasauliu per pojūčius sukeltų signalų visuma, interpretuota smegenų? Tuomet kuo skiriasi tikrovė nuo sapno?

Choreografija kuriama atrandant autentišką judesį ir gestą (pasitelkiant įvaizdžius) tam, kad perteiktų būklę, išreiškiančią vienos ar kelių juslių praradimą/suaštrėjimą.

Spektaklyje dalyvauja 12 šokėjų-aktorių, 8 butō šokėjai, 2 elektro hip-hop’o šokėjai (iš Paryžiaus) ir 2 šiuolaikinio šokio ir baleto šokėjos (Čiurlionio Menų mokyklos auklėtinės).

Sakurako – jau 18 metų užsienyje gyvenanti lietuvių kilmės menininkė, dirbanti vizualiųjų menų, šokio ir teatro srityse. Ji baigė Gerrito Rietveldo Akademiją Amsterdame, kur studijavo konceptualųjį ir vizualųjį meną, tačiau taip pat mokėsi Rytų kovos ir tradicinių japoniškų menų bei šiuolaikinio butō šokio (jap. 舞踏) su įvairiais meistrais Japonijoje. Menininkės praktika apjungia konceptualų bei performansų meną, fizinį teatrą, šokį, butō bei vizualiuosius menus žmogaus prigimties ir būties tyrinėjimams. 2015–2017 m. Sakurako buvo menininkė-rezindentė Château Éphémère (Paryžiuje), o jos pasirodymų geografija itin plati – nuo Amsterdamo iki Tokijo, dalyvavo svarbiuose festivaliuose, pvz.: Venice biennale, Juli danse, Aura festivalis, City of women, Nuit Blanche ir t.t. Sakurako yra šiuolaikinio šokio teatro „Re-United Now-Here“ įkūrėja, o nuo 2017 m. rugsėjo ir vienintelio Lietuvoje butō šokio teatro „Okarukas“ menininė direktorė ir choreografė.

Bilietai: 10 €

Bilietai TIKETOS kasose | Tiketos kasą galite rasti Menų spaustuvėje (atsiskaitymas tik grynais)