NBŠ’19: „CocoonDance“ (Vokietija)

  • Data: 2019 m. 7 gegužės d. 19:00
  • Vieta: Menų spaustuvės Juodoji salė, Šiltadaržio 6, Vilnius

„Impulsas“

„CocoonDance“ (Vokietija)

Atlikėjai ir kūrėjai: Alvaro Esteban,  Werner Nigg, András Déri

Choreografija, režisūra: Rafaële Giovanola

Muzika: Franco Mento

Šviesų ir dekoracijų dizainas: Marc Brodeur

Parkūro patarimai: Frédéric Voeffray

Choreografijos asistentas: Fa-Hsuan Chen

Dramaturgija: Rainald Endraß

Vadyba: Mechtild Tellmann

Nuotraukos: Klaus Fröhlich and Fa-Hsuan Chen

Koprodiuseriai: „Theater im Ballsaal Bonn“, „Malévoz Quartier Culturel“, „Théâtre du Crochetan Monthey “

Finansavimas: „Ministerium für Familie, Kinder, Jugend, Kultur und Sport des Landes Nordrhein-Westfalen“, „Bundesstadt Bonn“, „Théâtre- ProVS“, „Le Conseil de la Culture Etat du Valais“, „La Loterie Romande“

Premjera: 2016 m.

Trukmė: 45 min.

(c) Fa-Hsuan Chen, Klaus Fröhlich, Klaus Fröhlich

Trys šokėjai maksimaliai išbando savo fizines ribas DJ Franco Mento pulsuojančių gyvos muzikos ritmų fone. Suvienyti ritmo ir greičio, šviesos efektų ir išprotėjusių garsų, jų judesiai atveria hipnotizuojantį energijos šaltinį, dėl kurio, atrodo, šokėjai ir žiūrovai išgyvena bendrą, be paliovos augančią kinestetinę patirtį.

Remdamasis parkūru (sportu, suvokiančiu visas kliūtis, esančias erdvėje, kaip progą naujoms judėjimo galimybėms) „Impulsas“ žaidžia magnetiniu susižavėjimu, kylančiu iš galimybės prarasti save judesyje ir jo impulse, leidžiančiu pajusti fizinį būvį čia ir dabar.

„CocoonDance“ 2000 m. įkūrė choreografė Rafaële Giovanola ir dramaturgas Rainaldas Endraß. Šveicarijoje gimusi R. Giovanola dirbo soliste Torine, paskui Williamas Forsythe’as aštuoneriems metams ją pakvietė į Frankfurto baletą. Vėliau Rafaële dirbo su Pavelo Mikuláštiko „Choreographisches“ teatru. Nuo 2000 m. „CocoonDance“ kuria ir pasirodo nepriklausomame „Ballsaal“ teatre Bonoje. Čia nuo 2004–2005 m. sezono trupė taip pat kuruoja šokio programą ir yra atsakinga už teatro vadybą ir finansus.

„CocoonDance“ įsitvirtino kaip šokio meno institucija su plačiu tinklu ne tik meniniame pasaulyje, bet ir kultūros švietimo srityje. „CocoonDance“ penkiolikos metų meninės plėtros variklis – improvizacija, komandinis darbas ir demokratiška struktūra. Kolektyvas, kuris ilgus metus „nuolat eksperimentuoja su naujais pasakojimo būdais, šiuolaikinio šokio meniniais metodais“ („Westdeutsche Zeitung“), jau gastroliavo penkiuose žemynuose ir yra apdovanotas daugybe prizų, taip pat ir meno švietimo srityje.