Dance.lt Summer Intensive: filmų vakaras – Lietuvos šokio kūrėjų portretai

  • Data: 2019 m. rugpjūčio 23 d. 20:00
  • Vieta: Menų spaustuvės „Kišeninė salė“ (Šiltadaržio g. 6)

Lietuvos šokio kūrėjų portretai – Lietuvos šokio informacijos centro projektas, kurio metu kasmet kuriamos dokumentinės apybraižos, pristatančios Lietuvos šiuolaikinio šokio kūrėjų ir atlikėjų asmenybes, jų vykdomą kūrybinę veiklą, Lietuvos šokio istorijai svarbius įvykius ir akimirkas. Šiemet pristatomų filmų dėmesio centre – baleto artistas ir kūrėjas Martynas Rimeikis bei šiuolaikinio šokio menininkė Rūta Butkus.

Baleto artistas, primarijus Martynas Rimeikis – perspektyvus ir ryškus choreografas. Jo sukurtiems darbams yra patikėtos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro bei Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro scenos. Pats menininkas prisipažįsta, kad šokį visuomet jautė kur kas stipriau nei pats savo kūnu sugebėjo jį emociškai perteikti kitų choreografų spektakliuose, todėl šiandien kūryba suteikia jam išsilaisvinimo jausmą.

Rūta Butkus – provokuojanti šiuolaikinio šokio menininkė, pabrėžianti, kad menas neturi patikti, jis turi kelti klausimą, „judinti“. Ilgą laiką Rūta bendradarbiavo su Lietuvos teatro ir šokio kūrėjais, kūrė vaidmenis spektakliams, muzikiniams vaizdo klipams, pristatė savo darbus. 2017 metais ji buvo pakviesta dėstyti į Kinijos Hangdžou muzikos konservatoriją, kur tapo savotišku ledlaužiu, supažindindama Kinijos baleto ir klasikinio šokio studentus su šiuolaikinio šokio raiška. Šiandien Rūta yra atvira kūrybiniams procesams visame pasaulyje, bendradarbiauja su tarptautiniais kūrėjais. „Saugumas, patogumas manęs netraukia, kuomet viskas kūryboje tampa per aišku, turiu eiti kažkur kitur“, Rūta Butkus.

Filmo režisierius – Mikas Žukauskas.

Iškart po filmo vyks diskusija, moderuojama Helmuto Šabasevičiaus.

Vieta: Menų spaustuvė/ Arts Printing House kišeninėje salėje.

Nuotraukos: Martynas Aleksa (nuotrauka yra Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro nuosavybė) ir Marius Morkevičius, Morkfoto.