Atšauktas Kelionė namo | LOW AIR

  • Data: 2020 m. lapkričio 18 d. 19:00
  • Vieta: Menų spaustuvė
  • Premjera: 2013
  • Trukmė: 55'

Režisierius: Vidas Bareikis

Idėja, choreografija, atlikimas: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

Aktoriai: Larisa Kalpokaitė, Jonas Braškys.

Dramaturgas: Mindaugas Nastaravičius

Scenografė: Lauryna Liepaitė

Šviesų dailininkas: Povilas Laurinaitis

Muzikos atlikėjai, aktoriai: Adas Gecevičius, Justas Butrimavičius

Ar kada pagalvojote, kodėl taip pasiilgstame vaikystės namų? Kodėl taip norime grįžti į juos? Šis spektaklis – tai sugrįžimas į vaikystės erdvę, kupiną neatsakytų klausimų.

„Kelionėje namo“ susijungia skirtingos meno sritys: šokis, vaidyba, muzika ir literatūra. Spektaklio ašis – tėvų ir suaugusių vaikų santykiai bei pastangos kalbėtis apie tai, kas skaudu, nutylima, bet tikra, – ko nedrįstame ar nemokame vieni kitiems pasakyti.

Scenoje skamba gyva muzika ir papasakojamos dvi istorijos, sutelpančios vienuose namuose. Pirmoji – laisvės ir meilės samprata pagal amerikiečių rašytojo Richardo Bacho apysaką „Džonatanas Livingstonas Žuvėdra“. Antroji – kaltės ir nesusikalbėjimo tema, spektaklio kūrėjų gvildenta dalinantis asmenine patirtimi repeticijų metu ir tapusi jauno lietuvių dramaturgo Mindaugo Nastaravičiaus pjesės objektu.

Pasak režisieriaus Vido Bareikio, „Kelionė namo“ yra spektaklis apie vaikystės namus, mėginant galvoti, kas jie yra, kada iš jų išeiname ir kodėl sugrįžtame: „Nors gyvenu vos už kelių kilometrų nuo savo tėvų, labai dažnai galvoju, kodėl ta „kelionė namo“ yra tokia sunki? Iš kur kyla tas nesusikalbėjimas ir skirtumai tarp tėvų ir vaikų? Kas būtų, jei vieną dieną susėstume ir apie viską išsikalbėtume? Taip, kaip artimiausi žmonės“, – klausia spektaklio režisierius.

Spektaklyje ryškiai išsakoma ne tik vaikų, bet ir namuose vienų likusių tėvų pozicija. Jei suaugę vaikai kalba šokiu, tuomet tėvai prabyla organiškais M. Nastaravčiaus tekstais, klausdami: „Jums lengva išvažiuoti. Galite viską palikti ir išvažiuoti. O tada staiga sugrįžti ir pasakyti – labas vakaras, štai ir mes, ar pasiilgote? O ką daryti mums? Sėdėti ir laukti?“.

Scenoje dviejų kartų atlikėjai šokėjai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius. kartu su jais žinomi Lietuvos aktoriai Larisa Kalpokaitė ir Jonas Braškys.

Bilietai: nuo 16,20€

Bilietus platina TIKETA

Taikomos nuolaidos:

Studentams, moksleiviams, senjorams, scenos menų prof. – 20,00 %

Cancelled Home Trip | LOW AIR

  • Data: 2020 m. lapkričio 18 d. 19:00
  • Vieta: Arts Printing House
  • Premjera: 2013
  • Trukmė: 55'

Director: Vidas Bareikis

Choreography, dance and acting: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

Acting: Larisa Kalpokaitė, Jonas Braškys

Dramaturgy: Mindaugas Nastaravičius

Scenography: Lauryna Liepaitė

Lighting design: Povilas Laurinaitis

Music: Justas Butrimavičius and Adas Gecevičius

“Home Trip” is the first collaboration between young Lithuanian director Vidas Bareikis and choreographers Airida Gudaitė and Laurynas Žakevičius.

The performance is about changing nature of the parent-child relationship and home of the childhood, it reflects what does it mean to leave your home and to come back to it.

The stage presents two stories in one house. The first one explores the concept of love and freedom in Richard Bach’s novella “Jonathan Livingston Seagull”. As for the second one, it is about the feeling of guilt and the inability to communicate shared by the creators of the performance through their personal experiences.

Actors Larisa Kalpokaitė and Jonas Braškys do a sterling job (with projected surtitles) as the parents struggling to understand why their children don’t want the same things they do, while dancers, playing children, stay silent, letting their bodies do the talking through a superbly expressive use of street dance styles.
On the set it’s a full family house even with the irritating upstairs neighbours – a couple of live DJ and drummer.

Bilietai: from 16,20€

Buy tickets on TIKETA