Naujasis Baltijos Cirkas: Varnos | still hungry (Vokietija)

  • Data: 2020 m. rugsėjo 10 d. 19:30
  • Vieta: Menų spaustuvė, juodoji salė
  • Premjera: 2018
  • Trukmė: 55'
df
df
Bendraautorės ir atlikėjos: Anke van Engelshoven, Lena Ries, Romy Seibt
Režisūra: Rachel Hameleers
Kūrybinė parama: Bryony Kimmings
Prodiusavimas: Anke Politz
Žavingai atviras ir nuotaikingas cirko kūrinys „Varnos “ imasi narplioti sudėtingą motinystės temą. Remdamosis savo, kaip menininkių ir motinų, patirtimi, Berlyne įsikūrusio kolektyvo „still hungry“ atlikėjos drąsiai nagrinėja vokiečių kultūroje paplitusios „Rabenmutter“ (motinos-gegutės) sąvokos stigmas. Garsaus britų režisieriaus Bryony Kimmingso kūrybinio palaikymo dėka kūrėjos scenoje užfiksuoja autentišką pasaulį, kupiną įspūdingos akrobatikos ir nuoširdaus humoro.
Spektaklio centre – paukščių metaforos, iliustruojančios skirtingus iššūkius, su kuriais tenka susidurti tapus mama. Vieną akimirką artistės myluoja savo vaikus tarsi vištos perekšlės, o jų kasdienių judesių ritmai virsta meistriška choreografija; kitą akimirką, prisiminusios savo, kaip sėkmingų menininkių, stiprybę, jos virsta tvirtai ir laisvai orą skrodžiančiais ereliais. Nuginkluojančiai tiesmukos, charizmatiškos ir bebaimės „cirko mamos“ kuria pasirodymą, metantį iššūkį status quo ir kviečiantį kvestionuoti sustabarėjusius įsitikinimus apie dirbančias mamas, moteris ir cirko artistes.
„still hungry“ yra šiuolaikinio cirko kolektyvas iš Berlyno. Trys motinos Romy, Anke ir Lena po ilgų draugystės metų susivienijo, kad sukurtų kūrinį, smarkiai nutolusį nuo klasikinio cirko. „still hungry“ kūryba – šiuolaikiška, feministinė ir įgalinanti; įspūdingi vaizdiniai ir puikus humoro jausmas ją daro itin paveikia ir įtraukiančia.
Bilietai: nuo 16,20€
20 % nuolaida taikoma moksleiviams, studentams, senjorams ir neįgaliesiems (1 bilietui).
Speciali nuolaida – teatro ir šokio specialybių moksleiviams ir studentams bei scenos meno profesionalams (nuolaida taikoma 1 bilietui; tik Menų spaustuvės kasoje, pateikus pažymėjimą).
Bilietai parduodami TIKETA ir Menų spaustuvės kasose. TIKETA taiko papildomus mokesčius.
Dėl COVID-19 situacijos renginiuose gali būti privalomos specialiosios higienos priemonės bei taikomi žiūrovų vietų ribojimai.

amžius: 6+