Naujasis Baltijos Šokis’18: Alexander Vantournhout ir Bauke Lievens (Belgija)

  • Data: 2018 m. 5 gegužės d. 18:00
  • Vieta: Menų spaustuvės Kišeninė salė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius
  • Premjera: 2015
  • Trukmė: 60'

„Aneckxander“

Tragiška kūno autobiografija (šokis ir cirkas)

Žiūrovų amžius: nuo 15 metų

Atlikimas: Alexander Vantournhout ir Bauke Lievens
Dramaturgija: Bauke Lievens
Dramaturgo patarėjai: Dries Douibi, Gerald Kurdian
Vertinimas iš išorės: Geert Belpaeme, Anneleen Keppens, Lore Missine, Lili M.Rampre, Methinee Wongtrakoon
Šviesos: Tim Oelbrandt, Rinus Samyn
Muzika: Arvo Pärt
Kostiumai: Nefeli Myrtidi, Anne Vereecke
Nuotraukos: Bart Grietens
Užsakymai: „Frans Brood Productions“
Bendradarbiavimas: Bauke Lievens atsižvelgiant į tyrimo projektą „Between being and imagining: towards a methodology for artistic research in contemporary circus“
Finansuojama: KASK menų mokyklos tyrimų fondas
Remiama: „Circus Next“, Europos schema, koordinuojama Europos talentų cirko, finansuojama remiant Europos Komisijai
Produkcija: Not Standing asbl / Beversesteenweg 78, 8800, Ruselarė, Belgija
Koprodukcija: „Circus Next“, „Les Subsistances Lyon“, „PERPLX Kortrijk-Marke“ festivalis, Zagrebo naujojo cirko festivalis
Rezidencijos: „Kunstencentrum Vooruit Gent“, „Circuscentrum Gent“, „CC De Warande Turnhout“, „PERPLX Kortrijk-Marke“ festivalis, „Centro Cultural Vila Flor Guimarães“, „Les Migrateurs Strasbourg“, „Subtopia Norsborg“, „CC De Spil Roeselare“, „La Brèche Cherbourg“, „Les Subsistances Lyon“, „STUK Leuven“
Remiama: Vakarų Flandrijos provincija, Flandrijos vyriausybė, „Circus Next“

Premjera: 2015 m.
Trukmė: 60 min.

Spektaklis „Aneckxander“ yra solo spektaklis, apimantis vieną akrobatinį kūną, saują kruopščiai parinktų objektų ir tris Arvo Pärto pianino muzikos kūrinio variacijas. Balansuodamas tarp tragedijos ir komedijos, Alexanderis / Aneckxanderis perrašo savo kūno autobiografiją: nuo subjekto iki objekto. Rezultatas – neapdorotas autoportretas, kuriame kūnas atsiskleidžia ir bando pabėgti nuo smalsių, jį stebinčių žvilgsnių.

Alexanderis Vantournhoutas gimė Ruselarėje 1989 m., studijavo šiuolaikinį šokį P.A.R.T.S., o ESAC mokėsi valdyti vienaratį. Jis dirbo su Norvegų teatro akademijos įkūrėju Rolfu Alme, „Fredrickstadt“ kaip aktorius ir papildomai skirdamas dėmesio savo paties darbui. Alexanderis taip pat dėsto ESAC ir ACAPA. Jis sukūrė keletą solo spektaklių, tarp jų – „Caprices“ (2014 m.), „Don’t run away, John“ (2012 m.). 2014 m. jis suvienijo jėgas su Haraldu Austbo, kad toliau tyrinėtų improvizaciją. Pastarasis jų darbas vadinasi WAK (2014 m.).

Bauke Lievens gimė Gente 1985 m., dirba dramaturge įvairiose cirko, šokio ir teatro trupėse. Anksčiau ji dirbo su „Cie Un loup pour l’homme“, „Kaori Ito/les ballets C de la B“ ir jaunu Gento teatro kolektyvu „Tibaldus en andere hoeren“ bei kitais. Ji studijavo teatro mokslą „Ugent“ ir šiuolaikinio meno filosofiją Autonominiame Barselonos universitete. Bauke yra KASK menų mokyklos Dramos skyriaus dėstytoja ir tyrinėtoja. Šiuo metu ji dirba KASK menų mokyklos ketverių metų tyrimo projekte, kurio objektas – meno tyrimo metodai, kuriant šiuolaikinio cirko pasirodymus.

A.Vantournhoutas ir B.Lievens susitiko 2011-aisiais. Iš pradžių juodu gąsdino vienas kitą itin tvirta savo nuomone, tačiau galiausiai 2014 m. ėmė kartu dirbti. „Aneckxander“ yra dirbtinis solo spektaklis. Tai – intensyvaus dialogo, kai Alexanderis yra ant scenos, o Bauke – užkulisiuose, rezultatas. Pristatę trumpą šio spektaklio versiją jie tapo 2014 m. prestižinės Europos platformos „Circus Next“ laureatais.

VISA INFORMACIJA APIE FESTIVALĮ

 

Bilietai: Išparduota