WE company: SOMAHOLIDAYS

  • Data: 2019 m. 28 lapkričio d. 18:00
  • Vieta: Klaipėdos kultūros fabrikas, Bangų g. 5A, 91250 Klaipėda
  • Premjera: 2018
  • Trukmė: 50'

Idėjos autorė – Vilma Pitrinaitė

Choreografija ir atlikimas: Mantas Stabačinskas, Darius Algis Stankevičius, Vilma Pitrinaitė

Skirtingų kartų šokėjai vienoje linijoje 120 dūžių per minutę ritmu tyrinėja eskapizmą. Turistinių kelionių dokumentika jungiama su naktinio klubo ritualais. Ieškoma priemonių, kaip patirti Aldouso Huxley distopiniame romane „Puikus naujasis pasaulis“ aprašytą „somaholidays“ būseną – dirbtinai fiziškai sukeltą katarsį, slenkstį į savotiškai tikresnę tikrovę be kaltės ir gėdos nei biurokratinių įsipareigojimų.

„Šokėjų fizinė išraiška, nesustojamas judesys, rodos leidžia „išjungti“ racionaliojo proto ribas ir tiesiog būti žiūrovų akyse. Turbūt tas pats nutinka ir laukinių išsvajotų atostogų metu, kuomet viskas įskaičiuota, nesiliauja šokiai, o tai kas nutinka Las Vegase ir lieka Las Vegase…Juk šiandien mes esame savotiški piligrimai, išganymo ieškodami bent jau tose keliose savaitėse per metus, kai jau tikrai gyvename. Nusimetame savo darbo ašutinę ir pančius, vienatvę su gyvūnais iškeičiame į vienatvę vakarėliuose su nepažįstamais žmonėmis. Mes laimingi laimingi laimingi, iki kito pirmadienio. Iki kitos šventės. „Somaholidays“ – tai vienokia ar kitokia kelionės forma, tai grožis ir bjaurumas viename, it koks šiuolaikinis barokas – po išpudruotais perukais slepiantis utelių gvardiją.“ 

Silvija Čižaitė-Rudokienė, http://dance.lt/new/2018/06/28/liusi-ir-jos-deimantai-2/

„Ir viskas taip idealiai susiėjo į bendrą visumą, jog bent aš tiesiog krykštavau. Į visumą, kurios misija buvo pažadinti žiūrovo viduje esantį klouną. Ar raguotąjį Jokerį. Arba šiaip durnelį.“

Martynas Jurkevičius, http://www.kult.lt/naujasis-baltijos-sokis18-trupes-ciesokio-spektaklis-somaholidays-rave-cool/

 

Vilma Pitrinaitė – Briuselyje gyvenanti choreografė, šokėja, nepriklausomos šokio trupės „We cie“ įkūrėja ir meno vadovė. Buvusi Kauno šokio teatro „Aura“ narė studijavo choreografiją CDC centre Tulūzoje ir ex.e.r.ce programą CCN šokio centre Monpeljė, teatro režisūrą Strasbūro nacionalinėje teatro mokykloje. Pirmas „We cie“ kūrinys „Kiekviename šoka du“ buvo atrinktas dalyvauti prestižiniuose jaunųjų kūrėjų festivaliuose JT14, „Théâtre de la Cité Internationale“ Paryžiuje ir „Premières“ Strasbūre.

Jos monospektaklis „Miss Lithuania“ (premjera įvyko „Naujajame Baltijos šokyje“ 2014 m.) laimėjo kelialapį į tarptautinį „Aerowaves“ festivalį, buvo nominuotas geriausiam sezono pasirodymui Paryžiaus „Confluences“ teatre. 2016 m. Lietuvoje ji skūrė choreografiją spektakliui „Pandora“ („Aura“). Šiuo metu su choreografe Emilie Gastineau (JAV) Vilma rengiasi dueto „Match“ premjerai („Fillimit / KorresponDance“ ir „Atlas / Impulztanz“). Pastarųjų metų kūrybą choreografė kreipia į tapatybės, nerimo temas, interneto tautosaką ir memų humorą.

Mantas Stabačinskas – choreografas ir šokėjas, studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. Buvęs ilgametis Kauno šokio teatro „Aura“ narys dirbo su garsiais Lietuvos ir užsienio choreografais bei teatro režisieriais Birute Banevičiūte, Lora Juodkaite, Birute Letukaite, Aira Naginevičiūte,  Johannesu Wielandu, Annie Vignier ir Francku Apartet, Artūru Areima, Jonu Vaitkumi ir kitais. „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas (2013 ir 2014 m.), Lietuvos vyriausybinės premijos laureatas (2018 m.).

Šokėjas ir choreografas Darius Algis Stankevičius gyvena Londone. Su Kauno šokio teatru „Aura“ 1991–2004 m. jis atstovavo Lietuvos šiuolaikiniam šokiui 27 užsienio šalyse Europoje ir Šiaurės Amerikoje daugiau kaip 162 festivaliuose. 2000-2001 m. jis dirbo tarptautiniuose šokio projektuose „Rose is eine Rose“ ir „Soung“ („Tanz Braunschweig“) bei „Une Reina, Reste Une Reine“ („Mafada“, Ciurichas). 2004 m. po šokio spektaklio „Vagies dienoraščiai“ („Aura“) Darius liovėsi šokti ir grįžo į sceną tik po dešimtmečio specialiai jam sukurtu Ievos Kuniskis monospektakliu „Jis gyveno šalimais“ (2014 m).

Projektą remia: Valonijos-Briuselio choreografijos centras „Charleroi Danses“, Elzaso kultūros direkcija, Lietuvos kultūros
taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lot regiono Cazals-Salviac komuna ir regioninė Languedoc-Roussillon,
Midi-Pyrénées kultūros direkcija. Padėkos rezidencijų programoms: Valonijos-Briuselio choreografijos centras „Charleroi Danses“,„Foyer à Marminiac“, Kauno menininkų namai, Kauno kamerinis teatras, Ciuricho šokių namai, „La Pépinière d’artistes Ville de Strasbourg“.