NBŠ’19: Agate Bankava ir Andris Kačanovskis (Latvija)│Baltijos šokio platforma

  • Data: 2019 m. gegužės 10 d. 18:30
  • Vieta: Nacionalinis dramos teatras, Mažoji salė

„Ateities keistuolis“

Agate Bankava ir Andris Kačanovskis (Latvija)

Idėja, choreografija atlikimas: Agate Bankava ir Andris Kačanovskis

Vaizdas: Paulīne Kalniņa

Muzika: Domas Uselis

Prodiuseris: Theatre Ģertrūdes ielas teātris

Premjera: 2018 m.

Trukmė: 50 min.

Profesorius Yuvalis Noah Harari savo ateities žmogaus viziją pristato kaip Homo Deus. Mūsų pasiūlymas yra daug paprastesnis ir gerokai mažiau išaukštinantis – „Ateities keistuolis“.

„Ateities keistuolis“ įsivaizduoja ir koncentruojasi į tris iš tūkstančių galimų ekologinės taršos, informacijos pertekliaus, istorinio palikimo, kanonizuoto meno scenarijų ir į siekį, kad ateities žmonės amžinai liktų jauni ir sveiki. Niekas nežino, kas nutiks. Viskas yra tik spekuliacija.

Agate Bankava yra viena perspektyviausių savo kartos šokio menininkų Latvijoje. Latvijos šiuolaikinio meno scenoje ji debiutavo savo bakalauro baigiamuoju darbu „Rauts“, kuris 2015–2016 m. sezono nacionaliniuose teatro apdovanojimuose buvo nominuotas kaip „Metų šiuolaikinio šokio pasiekimas“ ir pelnė pagrindinį prizą kasmečiame Studentų teatro festivalyje.

Agate dirbo keliuose teatro spektakliuose ir bendradarbiavo su žymiais režisieriais, tokiais kaip Andrejus Jarovojus, Elmāras Seņkovas, Māra Ķimele. Ji taip pat sukūrė choreografiją savo pasirodymams – solo pasirodymui „Membra“ (2017 m.), „Fafabulala“, „Nature Morte“ (abu 2016 m.), „Slikta“ (2017 m.).