NBŠ’19: Sintija Siliņa (Latvija)│Baltijos šokio platforma

  • Data: 2019 m. 10 gegužės d. 20:30
  • Vieta: Menų spaustuvės Juodoji salė, Šiltadaržio 6, Vilnius

„Dugne“

Sintija Siliņa (Latvija)

Choreografija, idėja: Sintija Siliņa

Dramaturgija: Linda Krūmiņa

Choreografija, atlikėjai: Laura Kušķe, Alise Madara Bokaldere, Jana Jacuka ir Līga Ūbele

Vaizdas: Kristaps Epners

Muzika: Maksims Šenteļevs

Šviesos: Oskars Pauliņš

Kostiumai: Liene Dobrāja ir Katrīna Liepa

Dizainas: Aigars Opincāns

Fotografija: Margarita Germane ir Billijs Locs

Prodiuserė: Agnese Skara

Parama: „State Culture Capital Foundation“, Rygos miesto taryba ir AKKA/LAA

Premjera: 2018

Trukmė: 50 min.

 

Tamsus debesis, 50 kilogramų kuprinė, pelkė, švitrinio popieriaus lova, medvilnė, tuštuma ir gyvenimas dugne yra tik keletas depresijai skirtų metaforų, apibūdinančių savijautą, susidūrus su šia liga. Depresija – liga, kurią sunku nustatyti, nes ji grįsta paviršutinėmis prielaidomis ir išankstiniu nusistatymu dėl jos atsiradimo, poveikio ir gydymo. Pavojingai daug nuo depresijos kenčiančių žmonių nesiekia sisteminio gydymo, nes nesugeba atpažinti ligos arba ignoruoja jos simptomus. Skirtingų etapų ir savijautos depresiją sunku perteikti žodžiais.

Šiuolaikinio šokio spektaklio „Dugne“ kūrybinė komanda suvienijo pastangas dekoduoti depresijos procesus, pasitelkdama asmenines ir kitų patirtis, specialistų pastabas ir komentarus. Šokis, vaizdas, garsas ir šviesa – visa tai yra spektaklio kalba.

2007 m. baigusi Latvijos kultūros akademijos Šiuolaikinio šokio choreografijos paprogramą (vadovė – Olga Žitluhina), Sintija Siliņa prisijungė prie kelių draugų ir Rygoje įkūrė šiuolaikinio šokio projektą „Šokio anatomija“ – tai yra jos pagrindinis interesas šokio lauke. Nuo 2005 m. ji moko ir kuria choreografiją šokių studijose „Intrigue“ ir „Ritms“ bei dirba nepriklausoma choreografe.

Sintija papildomos patirties ir žinių sėmėsi seminaruose ir vasaros mokyklose: „Bates Dance“ festivalyje (JAV, 2008), „Dance Omi International Dance Collective“ choreografų rezidencijoje (JAV, 2008), „Tsekh“ (Rusija, 2006) ir „ImPulsTanz“ (Austrija, 2005). 2007 m. ji gavo „DanceWEB Europe“ stipendiją. 2006–2008 m. Rygoje organizavo interaktyvią Šokio dieną. Kalbant apie šokio lauką, dabar ji daugiausia domisi choreografija ir jos sąveika su aplinka, kitomis meno formomis.