ŠHOCK ACADEMIA | Šokio kompozicijos (LV, LT, UK)

  • Data: 2019 m. birželio 4 d. 19:00
  • Vieta: Menų spaustuvės Juodoji salė, Šiltadaržio 6, Vilnius

Šokio spektaklis „Pjeras – miręs?“
Latvijos kultūros akademija (Latvija)

Choreografija: Ilze Zīriņa
Atlikėjai: Darja Turčenko, Milēna Paviļča, Patrīcija Mūrniece, Ramona Levane, Roberta Gailīte, Sabīna Zeinalova, Vladimirs Goršantovs
Šviesų dailininkas: Niks Cipruss
Komentaras Ansis Rūtentāls pasirodymui “Epifania” (1980)

Jauni šokėjai vertinami pagal originalumo kriterijų. Ši Ansis Rutentāls pasiūlyta tema, grįsta britų menininko Aubrey Beardsley darbu „Pjero mirtis“, įkvėpė kūrėjus pradėti savęs pažinimo tyrimą, siekti savo paties originalumo, kuris nebūtinai įsitenka į sėkmingo, visagalio, išprususio, dvasingo herojaus rėmus.

///
Šokio miniatiūros „I Love You, Jack“, „(Ne)Tikra“, „Užsikimšęs“, „Užmirštas miestelis“
(Lietuvos muzikos ir teatro akademija, Klaipėdos fakultetas)

„I Love You, Jack“
Choreografija: Gabrielė Masalskytė
Atlikėjai: Ema Maslauskaitė, Gabija Girčytė, Gabrielė Masalskytė, Gabija Tamulytė.
Muzika: Balmorhea – Bowsprit

Kiekvienas, kuris kada nors stovėjo laivo priekyje žino, kad ten yra labai ypatinga atmosfera: už nugaros girdi laivo triukšmą, o priešais nėra nieko, tik didžiulė, begalinė jūra ir horizontas – laisvė …!

„(Ne)Tikra“
Choreografija: Gabija Girčytė
Atlikėjai: Ema Maslauskaitė, Gabriele Masalskytė, Irma Čepauskaitė, Laurynas Krasauskas, Gabija Tamulytė, Albertas Švelginas.
Muzika: Robert F. Haynes

Visi suvokiame, jog mūsų pasaulyje vyrauja absoliutus chaosas. Pasak Marko Goberio, visuotinį pakrikimą galima susieti su klaidingu mūsų tikrovės supratimu. Sąmonė sukuria visą materialinę tikrovę. Biologiniai procesai nesukuria sąmonės. Šis konceptualus proveržis apverčia auktšyn kojomis tradicinį mokslinį mąstymą.

„Užsikimšęs“
Choreografija: Ema Marija Maslauskaitė
Atlikėjai: Gabrielė Masalskytė, Laurynas Krasauskas, Irma Čepauskaitė, Gabija Girčytė, Aiva Vaičiūtė.
Muzika: A-Grade – claggy

Priklausomybė – psichikos sveikatos sutrikimas, liguistas polinkis kartoti tą patį veiksmą ar vartoti tą pačią medžiagą neribotą kiekį kartų siekiant pasitenkinimo jausmo, nepaisant numatomų ar akivaizdžių neigiamų padarinių pačiam individui ar jo aplinkai. Dažnai toks priklausomas artimasis būna kaip „nematomas dramblys“ namuose. Visi viską žino, bet visi tyli, apie tai nekalba. Problemos neigimas, tylėjimas nepadeda, o tik pablogina situaciją, juk šeimos nariai viską mato ir supranta.

„Užmirštas miestelis“
Choreografija: Gabija Tamulytė
Atlikėjai: Gabija Tamulytė, Ema Maslauskaitė, Gabriele Masalskytė, Irma Čepauskaitė, Laurynas Krasauskas, Gabija Girčytė, Albertas Švelginas, Aiva Vaičiūtė.
Muzika: Paul Anka – Put Your Head On My Shoulder

Šokis pasakoja apie „užmiršto“ miestelio gyventojus. Vaizduojami įvairūs veikėjai su skirtingomis istorijomis. Šokis sukurtas remiantis švytuoklinio judėjimo, metronomo pavyzdžiais.

///
Šokio spektaklis „Išlaisvinimas“
Edge Hill Universitetas (Didžioji Britanija)

Choreografija: Georgina Fowler
Atlikėjai: Melissa Bewsher, Georgia Day, Georgina Fowler, Megan Kilmurray, Maria Mortimer
Muzika: Trentemollor – Metamorphosis , Malankov – Penthouse, and Nathaniel Mechaly – Anything Yet?

Spektaklis tyrinėja polinkį atsitraukti nuo nemalonių įspūdžių, dėmesį atitraukiant į laisvės paieškas, kelionę, kurioje atlikėjai bando ištrūkti iš… tamsos svorio (Ólafur Arnalds, 2010).
Įkvėptas scenos praktikų, tokių kaip Akram Khan („Vertikalus kelias“, 2010 ir „Dulkės“, 2014), bei „Žmonijos nulis“, 2018, šis darbas svarsto atsiskyrimą prieš momentą, kai pabėgimas tampa realybe, pastebint kaip šviesos šaltiniai sudirgina vidines reakcijas ir veda prie veiksmo ir sąveikų tarp šokėjų.

Programos trukmė: 55 min.

Bilietai: 0 €

Renginys nemokamas