Atšaukta! Šventasis pavasaris | LOW AIR

  • Data: 2020 m. lapkričio 22 d. 19:00
  • Vieta: Menų spaustuvė
  • Premjera: 2016
  • Trukmė: 48'

Idėja, choreografai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

Režisierius konsultantas: Vidas Bareikis

Atlikėjai: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius, Brigida Gruodytė, Agnietė Lisičkinaitė, Raidas

Petrauskas, Lukas Karvelis

Scenografė: Šarūnė Peciukonytė

Muzika: Igoris Stravinskis

Kompozitorė, aranžuotės autorė: Lukrecija Petkutė-Dailidienė

Kostiumų dailininkė: Aistė Radzevičiūtė

Šviesų dailininkas: Vilius Vilutis

I.Stravinskio kūrinio „Šventasis pavasaris“ motyvais

Kūrybinis choreografų duetas Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevčius pristato modernią klasikinio baleto „Šventasis pavasaris“ versiją. Tai pirmoji urbanistinė šio kūrinio interpretacija, kurios idėjinė atrama – aukojimo ir aukojimosi ritualai. Aukodami naikiname, aukodamiesi – naikinamės.

Autoriai siekia pažinti kompozitoriaus kūrybą, ruošdamiesi spektakliui analizuoja įvairias kūrinio „Šventasis pavasaris“ versijas, gilinasi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas, bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas. Kūrėjai atkreipia dėmesį, kad dabar tradicijos kitos, nors vis dar tokios pat šventos ir svarbios. Šiandien mes stengiamės dėl kitų vertybių, aukojame save kitiems dievams: vartojimui, masei. Spektaklyje „Šventasis pavasaris“ rodoma ir tuo pačiu stebima, kaip mes elgiamės, kai galvojame, jog esame laisvi rinktis ir nuo nieko nepriklausome, siekiama pažinti, kokio dydžio iš tiesų tie mūsų „nepriklausomybės“ rėmai.

„Spektaklyje mes žvelgiame į įvairias gyvenimiškas situacijas, perkaldami sceną į gyvenimą, o gyvenimą į sceną, keliame klausimus, kas šventa ir svarbu šiandien ne tik šokėjui, bet kiekvienam mūsų. Nusilenkiame prieš bendrumo jausmo formuojamus rėmus ir patys save į juos talpiname, darome tai, kas mums primetama iš šono, nes esame priklausomi nuo nuomonių. Bet ar tampame dėl to tušti ir banalūs?“ – klausia spektaklio choreografai Airida Gudaitė ir Laurynas Žakevičius.

Bilietai: nuo 16,20€

Bilietus platina TIKETA

Rekomenduojamas amžius : N7

Taikomos nuolaidos:

Scenos menų profesionalai – 20,00 %

Cancelled! The rite of spring | LOW AIR

  • Data: 2020 m. lapkričio 22 d. 19:00
  • Vieta: Arts Printing House
  • Premjera: 2016
  • Trukmė: 48'

Idea and choreography: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius

Dancers: Laurynas Žakevičius, Airida Gudaitė, Agnietė Lisičkinaitė, Brigida Gruodytė, Lukas Karvelis, Raidas Petrauskas

Outside eye: Vidas Bareikis

Scenography: Šarūnė Pečiukonytė

Music: Igor Stravinsky “The Rite of Spring”

Composer: Lukrecija Pektutė-Dailidienė

Costume design: Aistė Radzevičiūtė

Lighting design: Vilius Vilutis

After more than a century Urban Dance Theatre Low Air is seeking to resurrect the ballet and carry it through the urban choreography, especially created music and the latest technical audio and video broadcasting capabilities.

Although in Lithuania, like in the rest of the world, “The Rite of Spring” versions have been developed quite a lot, but it will be the first urban interpretation of this classical piece.
Idea and choreography by Laurynas Žakevičius and Airida Gudaitė – well known Lithuanian urban dance artists, the creative due known as Low Air, who uncovers the artistic potential of street dance and introduces it to theatre lovers across the country.

Together with the choreographers on the stage young talented contemporary dancer Agnietė Lisičkinaitė, pioneer of waacking dance style in Lithuania Brigida Gruodytė, the first vogue dance ambassador in the country Raidas Petrauskas and specially for the performance from the prestigious Codarts University for the Arts brought young dancer Lukas Karvelis.

Bilietai: from 16,20€

Buy on TIKETA