Tarptautinis menų festivalis PLARTFORMA: Naujojo cirko spektaklis SOMOS (FR/COL)

  • Data: 2018 m. rugsėjo 13 d. 20:00
  • Vieta: Klaipėdos koncertų salė, Klaipėda
  • Trukmė: 70'

Autoriai ir atlikėjai / written and performed by:  Wilmer Marquez & Edward Aleman
Atlikėjai / performed by: Jonathan Frau, Jimmy Lozano, Cristian Forero, Diego Moreno Ruiz
Šviesų dailininkas / lights designer: Elsa Revol
Garso režisierius / sound: Butch Mac koy
Technikos direktorius / technical director: Arnaud Guillossou
Kostiumų dailininkė / costumes: Marie Meyer
Foto / Photo: Sylvain Frappat
Ko-prodiuseriai ir partneriai / co-producers and partners: Centre Dramatique National de Normandie – Rouen (76) La Brèche, Pôle National des Arts du Cirque, Cherbourg Octeville (50) Cirque Théâtre d’Elbeuf, pôle national des art du Cirque – Elbeuf (76) Le Carré Magique, Pôle National des Arts du Cirque, Lannion (22) L’Agora, Pôle national des arts du cirque, Boulazac (24) Atelier 231, Sotteville les Rouen (76) Communauté d’agglomération de Caen for « Eclat(s) de rue » – Caen (14) Théâtre les 3 T, Châtellerault (86) Espace Jean Vilar, Ifs (14) Le Polaris, Corbas (69) L’Orcca, Région Champagne Ardenne (51), Direction Régionale des Affaires Culturelles Normandie, Conseil Régional de Normandie et Conseil Général de Seine Maritime, with support from Espace Germinal, Fosses (95), SPEDIDAM
Premjera / première: 2017 kovas / March

 

Edward Aleman ir Wilmer Marquez, nuo 2000 metų kartu dirbantis akrobatų duetas, įkūręs cirko trupę „El Nucleo“. Naujausiame savo spektaklyje „SOMOS“ kūrėjai nagrinėja grupinės tapatybės klausimą. Visi atlikėjai yra kilę iš to pačio Kolumbijos sostinės rajono, kuriame gyveno būdami paaugliais. Šiandien jie yra profesionalūs cirko atlikėjai, kuriuos vienija bendra meno kalba: akrobatika. Wilmer ir Edward yra pirmieji Kolumbijos cirko menininkai, baigę studijas aukštojoje cirko mokykloje Prancūzijoje. Vėliau trys mažieji „broliai“ taip pat atvyko į Europą. Taigi, projektas yra apie mūsų santykių su kitais ir skirtingų asmenybių išskirtines kelions bei individualius likimus. Cirko menininkai fiziškai tyrinėja likimo, brolybės, šeimos, kolektyvinės ir individualios kovos už laisvę temas … žvelgdami už nusistovėjusių klišių ir stereotipų ribų.

„Klausimai, susiję su socialinėmis bendruomenėmis, etnine priklausomybe ar religiniais susivienijimais, šiandieniniam pasauliui kelia nerimą. Mes gyvename susiskaldžiusiame pasaulyje, kuriame kiekvienas iš mūsų bando sustiprinti ar net įtvirtinti savo tapatybę, kad pateisintų savo egzistavimą. Pasaulis, kuriame žodis „laisvė“ reiškia skirtingus dalykus, priklausomai nuo to, ar esame gimę Paryžiuje, Kabule ar Bogotoje. Akrobatai mūsų santykius su kitais kvestionuoja labai fiziškai ir tiesmukai: per pasitikėjimą, vienas kito papildymą ir metaforišką koegzistencijos klausimą. Štai kodėl mūsų trečiajam darbui pasikvietėme savo „brolius“ iš Kolumbijos. Šis spektaklis mums yra labai svarbus, nes tikime, kad tik kartu galime keisti pasaulį,“ – teigia Wilmer Marquez ir Edward Aleman.

Bilietai: Nuo 10€

Bilietus platina: www.bilietai.lt