Tarptautinis menų festivalis PLARTFORMA: „Okarukas“ (Lietuva / Prancūzija), šokio spektaklis „Bejausmis“

  • Data: 2018 m. 14 rugsėjo d. 19:30
  • Vieta: Kultūros fabrikas (Bangų g. 5A), Klaipėda
  • Trukmė: 50'

@Fabrice Pairault

Idėjos autorė, režisierė ir choreografė: Sakurako
Muzika: Amine Boucekkine
Konsultantas: Phil Von
Atlikėjai: Tadas Almantas, Thibaut Cora, Miglė Čeplinskytė, Valerija Gneuševa, Eglė Grigaliūnaitė, Kenj’y Keass, Aina Norgilaitė, Eglė Nešukaitytė, Greta Petrovskytė, Ieva Tarejeva, Adrien “Vexus” Larrazet, Živilė Virkutytė
Premjera: 2017 m. kovo mėn. Paryžiuje

http://reunitednowhere.wixsite.com/okarukas

Spektaklis kviečia pasinerti į futuristinio pasaulio viziją, sukurtą apjungiant šiuolaikinio šokio, baleto, hip-hop’o ir butō technikas su elektronine muzika. Pasitelkus mokslinės fantastikos žanrą ir remiantis prancūzų filosofo Maurice‘o Merleau-Ponty suvokimo fenomenologijos teorija bei budistiniu diskursu apie pojūčių sferą (Āyatana), spektaklyje tyrinėjama žmogaus prigimtis ir būtis. Tai pasakojimas apie saujelę individų, kurie pabunda į „čia ir dabar“ – be atminties ir pasitikėjimo savo pojūčiais. Šiame šokio spektaklyje sukuriama ateities vizija – visuomenėje, kurią valdo turtingieji, atliekami žmogiškieji eksperimentai ir manipuliuojant pojūčiais bandoma sukurti antžmogį; visuotinę tvarką palaiko androidai, o įvairiems darbams atlikti yra specialiai sukuriami žmogiškieji klonai. Ar kada nors esate abejoję savo tikrovės prigimtimi? Ar užduodate sau klausimą, kas yra tikra? Ar tikrovė – tai kontakto su išoriniu pasauliu per pojūčius sukeltų signalų visuma, interpretuota smegenų? Tuomet kuo skiriasi tikrovė nuo sapno?

Spektaklyje dalyvauja 8 butō šokėjai, 2 elektro hip-hop’o šokėjai (iš Paryžiaus) ir 2 šiuolaikinio šokio ir baleto šokėjos (Čiurlionio Menų mokyklos auklėtinės).

Sakurako – jau 18 metų užsienyje gyvenanti lietuvių kilmės menininkė, dirbanti vizualiųjų menų, šokio ir teatro srityse. Ji baigė Gerrito Rietveldo Akademiją Amsterdame, kur studijavo konceptualųjį ir vizualųjį meną, tačiau taip pat mokėsi Rytų kovos ir tradicinių japoniškų menų bei šiuolaikinio butō šokio su įvairiais meistrais Japonijoje. Menininkės praktika apjungia konceptualų bei performansų meną, fizinį teatrą, šokį, butō bei vizualiuosius menus žmogaus prigimties ir būties tyrinėjimams.

2015–2017 m. Sakurako buvo menininkė-rezindentė Château Éphémère (Paryžiuje), o jos pasirodymų geografija itin plati – nuo Amsterdamo iki Tokijo. Sakurako yra šiuolaikinio šokio teatro „Re-United Now-Here“ įkūrėja, o 2017 m. rugsėjį įkūrė vienintelį Lietuvoje butō šokio teatrą „Okarukas“.

 

Bilietai: Nuo 8€

Bilietus platina: www.bilietai.lt