Vilniaus miesto šokio teatras Low Air: SU(si)TIKIMAS. Premjera!

  • Data: 2018 m. gruodžio 1 d. 19:00
  • Vieta: Menų spaustuvės Juodoji salė, Šiltadaržio g. 6, Vilnius
  • Premjera: 2018
  • Trukmė: 60'

Idėja, režisūra – Lauryna Liepaitė
Dramaturgija – Kristina Savickienė
Choreografija, šokis: Airida Gudaitė, Laurynas Žakevičius
Vaidyba, šokis – Gediminas Rimeika
Gyva muzika: Laura Budreckytė, Vytis Nivinskas, Žygimantas Bačkus, Agnė Matulevičiūtė

Amžiaus cenzas – N16

SU(SI)TIKIMAS – tai ritualas, kviečiantis žiūrovus tapti ne tik stebėtojais, bet ir dalyviais. Kartu užkutenti negyvai, sūpuoti lėlę lyg moterį,  skandinti laivus žvilgsniu, tyru šaltinio vandeniu gydyti, pasileidus plaukus – paleisti ir velnią, o tarp bjauriausių moterų pamatyti tris svarbiausias jų ydas: netikėjimą, savimeilę ir beprotišką potraukį kūniškiems malonumams.

Surasti raganą.

Regėti ir praregėti iki pabaigos.

SEKTA (lot. secta – mokykla, mokymas, lot. sequor – seku) – kontroversiškas terminas, taikomas tam tikro pobūdžio religinėms organizacijoms arba grupėms vadinti.

Spektaklio SU(SI)TIKIMAS dramaturgija remiasi trimis šaltiniais. Pirmasis jų – lyties, kaip seksualinės tapatybės ir stereotipų analizė, vyriškumo ir moteriškumo apraiškos šiuolaikinėje visuomenėje. Spektaklio kūrėjai taip pat remiasi archyvinėmis ir  mažai analizuotomis raganų teismų Lietuvoje istorijomis, kurių aidas atliepia ir papildo šiuolaikines realijas. Trečias šaltinis – tai SEKTOS veikimo skerspjūvis,  atskleidžiant žmonių bedruomenės manipuliacijos, valdžios, tikėjimo įtakos ir veikimo būdus.

Ribinės istorijos ir žmogiškosios patirties būsenos verčias mus, kaip kūrėjų komandą, permąstyti istoriją, jos pasikartojimo galimybes, mūsų prigimtinį norą burtis į bendruomenes ir to pasekmes bei įtaką, taip pat lytiškumo arba  balansavimo būsenas tarp lyties svarbos ir jos ambivalentiškumo.  Šis spektaklis kuriamas pasitelkiant tam tikrą visuomenės kritiką, o gal  tiesiog mūsų komandos norą patenkinti savo žmogiškąjį smalsumą, siekiant atskleisti opiausias visuomenės ir santykių joje problemas. Žiūrovai čia tampa tiesiog mūsų kuriamos SEKTOS nariais ir taip gali mėgautis  visais jos  SU(SI)TIKIMO siūlomais malonumais.

Bilietai: Nuo 11,20 €

BILIETAI STOVIMI

bilietai Tiketos kasose* (pirkti internetu) | atkreipkite dėmesį: menų spaustuvėje atsiskaitymas tik grynaisiais.