Prabėgus 10 metų nuo pirmo informacinio „Šokėjo ABC“ leidinio, Lietuvos šokio informacijos centras nusprendė informaciją atnaujinti ir pritaikyti ne tik sparčiai besikeičiančiam kontekstui, bet ir platesnei auditorijai. Šis atnaujintas leidinys, apimantis daug teorijos, praktinių patarimų, įžvalgų, kuriomis dalinasi geriausi savo srities profesionalai iš Lietuvos ir užsienio, skirtas ne tik šokio, cirko, bet ir kitų scenos meno sričių studentams ir jauniesiems profesionalams, kultūros vadybininkams.

Mūsų tikslas – palengvinti kiekvieno pradedančiojo kūrybinį ir praktinį kelią scenos meno srityje, pateikti ar/ir supažindinti su įrankiais, kuriuos kiekvienas gali prisitaikyti sau. Šis leidinys pravers ir norintiems atsinaujinti ir pasitikrinti savo žinias.

Leidinyje apžvelgiamos temos apima tiek kūrybines praktikas, tiek bazines kultūros vadybos žinias, kurias neabejotinai turi įsisavinti ir žinoti visi savarankišką kelią pradedantys kūrėjai.

Džiaugiamės galėdami pristatyti specialiai šiam leidiniui skirtus autorinius tekstus: kūrybinį procesą ir jo metu kylančias dilemas apžvelgiantį straipsnį „Šokio kūrybinis procesas ir rezultatas“, tekstą, analizuojantį vis aktualesnę sritį, – kaip profesionaliai prisistatyti ir pristatyti savo kūrybą užsienio profesionalams „You never pitch alone! / Niekada nepičiname vieni!“, viešųjų ryšių pradmenis pristatantį straipsnį „Išvaizdos ir turinio derinys – jūsų viešieji ryšiai“. Kituose tekstuose rasite pagrindinę informaciją apie projektų paraiškų rengimą, stipendijų rūšis ir jų prašymų rašymą, kaip profesionaliai paruošti savo gyvenimo aprašymą, ką reikia žinoti apie autorines teises, muzikos naudojimą, kodėl svarbu gauti menininko statusą. Taip pat leidinyje pateikiama informacija apie Lietuvoje ir užsienyje veikiančias aukštąsias mokyklas. Svarbu pabrėžti, kad pateikiame tik keletą mūsų akimis svarbiausių užsienio mokyklų, jų yra tikrai daug daugiau, ir ne tik Europoje, bet ir Azijoje, Kanadoje, JAV.

Informaciją galite skaityti pasirinkdami dominančią temą arba kaip knygą nuo pradžios iki pabaigos. Taip pat norėdami gauti daugiau informacijos apie Lietuvos šiuolaikinio šokio ir cirko organizacijas, jų vykdomas menines ir edukacines veiklas, būtinai pasinaudokite mūsų parengtais įrankiais www.dance.lt puslapyje. Žinoma, lauksime jūsų komentarų ir įžvalgų, kokių temų jums pritrūko ir kurias jų turėtume praplėsti. Su mumis galite susisiekti: info@dance.lt .

LEIDINYS „ABC Praktiniai veiklos patarimai kūrėjams ir atlikėjams“