Šiuolaikinio šokio technika | Samir Calixto

Lygiai:
A – sudėtingesni užsiėmimai, skirti visų pirma šokio profesionalams
B – užsiėmimai tinka įvairaus pasirengimo šokėjams

Šiuolaikinio šokio technika
Samiro Calixto šiuolaikinio šokio pamokose siekiama ugdyti natūralaus ir spontaniško judesio pajautą, o daugiausia dėmesio jose skiriama artikuliacijai bei kūno suvokimui. Tėkmė, svoris, fizinė energija, santykis su erdve – tik keli iš svarbiausių raktažodžių Samiro studentų kūnų lavinimo procese.

Pritaikomos mišrios šiuolaikinės technikos, kad dalyvaujantys galėtų išmokti naudoti kuo įvairesnį šokio žodyną. Dirbdami šiuo metodu studentai turi galimybę vystyti savitą judesio stilistiką ir atpažinti, kokie judesio mechanizmai labiau atitinka jų fizinius poreikius.

Šokio pamokos vaizdo klipas

Biografija
Antrus metus Vasaros šokio mokykloje Vilniuje viešėsiantis Samiras Calixto gimė 1978 m. San Paule, Brazilijoje. Prieš pasirinkdamas šokėjo karjerą išmėgino kitus scenos menus. Su šokiu susipažino savarankiškai bei išmėgindamas įvairias technikas nedidelėse studijose organizuotose šokio pamokose. Pirmasis Samiro solo projektas „Eros“ San Paulo universiteto rengiamame Nascente/Abril festivalyje 1999-aisiais buvo apdovanotas svarbiausiu prizu.

Baigęs studijas Samiras atvyko į Europą ir, susidūręs su turtinga Olandijos ir Europos šokio scena, pasirinko šokio kūrėjo kelią. 2005 metais su solo darbu „Wash Me Up“ Leipcige tapo Alaino Platelio koordinuojamo Best Dance Solo Competition finalistu. Nuo tada bendradarbiauja su Korzo teatru, DansWerkplaats Amsterdam ir kitomis šokio produkcijos kompanijomis, gyvena ir kuria Nyderlanduose. Šių metų vasarį įvyko naujausio Samiro darbo „Metų laikai“ („4 seasons“) premjera.

Samir Calixto internetinė svetainė