Šiuolaikinis šokis ir Hortono technika | Kompozicija | Marta Ladjanszki

Hortono technika | A ir B lygiai

Martos Ladjanszki pamokose yra naudojama Lester Hortono technika, kurios esmė – vystyti šokėjų ištvermę, pusiausvyrą, lankstumą ir skatinti komunikacines judesio galimybes.

Pagrindiniai Hortono technikos lavinimo elementai yra aiškios, plačios judesio linijos erdvėje; koncentruotas darbas ištiestoms rankoms, kojoms ir torsui; platūs kojų mostai, įtūpstai ir gilūs antros pozicijos plié. Pamokoms būdingas disciplinuotas judesys, nagrinėjantis kūno dinamiką.

Pamokos turinį sudarys Hortono technika paremtas apšilimas ir mokytojos Martos Ladjanszki šiuolaikinio šokio choreografinių kombinacijų atlikimas. Dalyviams akomponuos ir improvizuos multiinstrumentalistas Zsolt Varga (Vengrija).

Šiuolaikinio šokio Hortono techniką pasirinkę dalyviai yra labai kviečiami ir dėstytojos raginami dalyvauti „Kompozicijos” seminare.

Kompozicija | Atviras lygis

Mártos Ladjánszki kompozicijos pamokos yra atviros dalyviams turintiems patirties su šokio improvizacija.

Pamokų metu, dėmesys bus skiriamas judesio elementų ieškojimui ir jų choreografiniam užfiksavimui.

Biografija

Šokėja ir choreografė Marta Ladjanszki savo karjerą pradėjo mokydamasi klasikinio baleto, gimnastikos, džiazo ir modernaus šokio technikos. 1996 metais kartu su bendraminčiais, Marta įkūrė šiuolaikinio šokio teatrą KOMPmANIA kurioje dirbo iki 2002 metų, derindama veiklą su individualiais projektais. 2001 metais Marta prisijungė prie L1 Independent Dancers’ Partnership organizacijos Budapešte, o nuo 2011 metų tapo jos kūrybine vadove kartu su atsinaujinusiu L1 Independent Artist Association of Public Utility organizacijos pavadinimu.

Multiinstrumentalistas Zsolt Varga kartu su Marta Ladjanszki dirba nuo 2005 metų. Nuo to laiko jis kuria ir atlieka muziką Martos spektakliuose ir kituose projektuose, keliuose jų Zsolt dalyvauja ne tik kaip muzikantas, bet ir kaip šokėjas/ judesio artistas.