BALETAS | Libby Farr

BALETAS | A ir B lygiai

Pagrindinis mokytojos Libby Farr siekis – iš naujo įvertinti šokėjo kūno galimybes bei sustiprinti jo sąmoningumą, atliekant kūnui įprastus judesius ir pozicijas.

Klasikinės baleto pamokos pagrindu sukurtas seminaras yra suskirstytas į dvi dalis: trenažą prie atramos ir judėjimą salės centre.

Trenažo prie atramos metu atliekami sąnarių stiprinimo ir atpalaidavimo pratimai, skirti sutvirtinti laikyseną bei atrasti šokėjo judesio pradžios tašką, padėsiantį taisyklingai valdyti judantį kūną.

Antroje pamokos dalyje šokėjas pereina į salės centrą. Pradėdamas judėti, jis siekia judesių išraiškos laisvumo, kurie palaipsniui tampa daug natūralesni ir plastiškesni. Tokiu būdu išnyksta kūno susikaustymas ir stresas.

Motyvacija, judesio tekmė ir impulsas – pagrindiniai šios pamokos elementai, padėsiantys šokėjui vidinių raumenų pagalba pereiti prie laisvos judesio dinamikos ir raiškos. Šokėjas įgis didesnio pasitikėjimo savimi judėti erdvėje ne tik pagal klasikines, išmoktas kombinacijas.

BIOGRAFIJA | Libby Farr

Libby Farr – buvusi Los Andželo, Dalaso, Ciuricho baleto trupių bei Berlyno operos teatro šokėja, šiuo metu dėstanti įvairiose šokio mokyklose Vokietijoje ir kitose Europos šalyse. Profesionalumo siekė Niujorko, Kalifornijos, Kolorado ir Teksaso baleto mokyklose. Dabar pati L. Farr veda pamokas gerai žinomose P.A.R.T.S. ir SEAD aukštosiose šokio mokyklose ir tokiose šokio kompanijose, kaip: Ultima Vez, Batsheva Dance company.