KŪRYBINĖ LABORATORIJA „NUO IMPROVIZACIJOS IKI KOMPOZICIJOS“ | Marta Polakova

KŪRYBINĖ LABORATORIJA „IMPROVIZACIJA – KOMPOZICIJA“

Kaip mes galime suprasti vienas kitą per judesį, sukurti prasmingus santykius ir tarpusavio sąveiką?

Martos Polakovos pamokos metu bus ugdomas kūno pojūčių, jausmų, judesių pasirinkimo suvokimas, padėsiantis bendrauti ir komunikuoti tarpusavyje.

Kartu su mokiniais, dėstytoja nagrinės improvizacijos „taisykles“ leidžiančias šokėjams suprasti vienas kitą šokant duete, trio ar mažose grupėse. Pirmoji M. Polakovos nustatyta taisyklė bus – sugebėti perduoti ir teisingai įsisavinti gaunamą informaciją kūno logikos pagalba.

Kokia tai logika? Į šį klausimą bus atsakyta pamokos metu, naudojant „Laban Movement Analysis“ techniką, kuri per pastaruosius dešimtmečius ypač išpopuliarėjo ir yra plačiai naudojama ne tik šokyje, bet ir teatre, fizioterapijoje bei psihoterapijoje.

BIOGRAFIJA | Marta Polakova

Marta Polakova – choreografė, mokytoja, sertifikuota judesio analitikė, publicistė. 2004 metais baigė šokio doktorantūrą Bratislavos Muzikos ir scenos menų akademijoje, kur mokėsi su tokiais žinomais šokio srities atstovais, kaip: Pauline de Groot, Mark Tompkins, David Zambrano, Julyen Hamilton, Nancy Stark Smith, Kirsty Simpson, Lisa Nelson. Nuo 1994 m. M. Polakova – asocijuota dėstytoja, o nuo 2007 m. – judesio ir šokio platformos L.A.B. iniciatorė. Ji nuolat rašo straipsnius šokio žurnalams, o 2011 m. išleido knygą “Freedom to discover dance”.