Ricardo Ambrozio / KŪRYBINĖ LAB.

KŪRYBINĖ LABORATORIJA „untamed“ / Atviras lygis

Tyrinėjimas

Seminare, reikalaujančiame daug fizinių jėgų, naudojami elementai iš „flying low“, parkour, gatvės šokių, kovos menų ir capoeira. Dirbtuvių metu bandoma atrasti kiekvieno dalyvio galimybių ribas, jas tyrinėti ir praplėsti.

„Untamed“ (neprijaukintas) metodas siekia išlaisvinti energiją, kurią mūsų kūnas išskiria didelio streso, pavojaus arba malonumo metu. Energija išlaisvinama naudojant gyvūnų judesius, natūralius refleksais. Šie išgyvenimai pažadina primityvius mūsų instinktus ir pagreitina reakciją.

BIOGRAFIJA

Ricardo Ambrozio gimė pietų Brazilijoje, o sulaukęs 20 metų jis persikelė gyventi į Lisaboną (Portugalija). Tuo metu jis pradėjo plėtoti ir vystyti choreografo ir mokytojo veiklą. Savo darbuose jis įpynė visą patirtį sukauptą šokant ir naudojant daug energijos, inercijos. Po darbo su Helder Seabra „Istavel“ šokio trupėje (Porto, Portugalija) Ricardo persikelė į Amsterdamą, o vėliau į Briuselį dirbti kartu su Bruno Caverna, Gerard Mosterd, Dogwolf (Chris de Feyter), Willy Dorner ir „Ultima Vez“ (Wim Vandekeybus).

Jau dirbdamas su belgų šokio trupe „Ultima Vez“, Ricardo, pradėjo nepriklausimai užsiimti kūryba po projekto pavadinimu „Untamed“. 2014 m. jis pasitraukė iš „Ultima Vez“ trupės veiklos, kad galėtų visą savo laiką atidėti choreografijai ir bendradarbiavimui su kitais atlikėjais.

Ricardo dalyvavo Helder Seabra/ Helka spektakliuose „When the birds fly low, the wind will blow” ir „In Absentia”. Jis šoka spektaklyje „Le Terrier“, sukurtame Samuel Lefeuvre ir Florencia Demestri. Ricardo taip pat atlieka savo pačio kurtus spektaklius: solo pasirodymas „A sweet lullaby to Mr. Nameless”, duetas kartu Celine Werkhoven „Homemade”; „Untamed Production“ spektakliai „Mind’s Mausoleum” ir „Homo Urbanus”. Šiuo metu jis pristatinėja savo naująjį „Untamed“ spektaklį „Raizes“, taip yra pilnai įsitraukęs į šokio festivalį/mokyklą „Performact“, įkurtą 2016 metais Portugalijoje bei mokymą skirtingose šalyse.

Oficialus „Untamed“ trupės puslapis.