Alexander Vantournhout ir Emmi Väisänen / PARTNERINGAS

Handshakes and other snakes / Atviro lygio seminarai

Pirmąjį kontaktą dažniausiai patiriame plaštakomis ir riešais (rankų paspaudimai, stūmimas ir traukimas, prisilietimai). Pradėję šia mintimi, sukūrėme netradicinius pratimus ir kviečiame dalyvius ieškoti kompleksiškumo ir, pasitelkiant vaizduotę, naujų galimybių dirbant su kitu kūnu.

Mes kuriame situacijas, kurios moko principų (ne formų), priverčiančių kūną ir protą atrasti nepažįstamas, naujas situacijas taip į partneringą siekiant pažiūrėti kitu kampu. Šiose situacijos judesio iniciavimas yra “neperskaitomas” – kas jį veda, o kas seka? Mes tikime, kad partneringui būtinas prieinamumas, supratimas, numatymas, improvizacija ir derybos. Čia problemos ir jų sprendimo būdai iškyla vienu metu, tad balansas gali pakrypti į bet kurią pusę.

Seminarą pristatantis video yra čia.

Alexander spektaklio „Screws“ trumpas video yra čia.

BIOGRAFIJA

Emmi Väisänen (Suomija/Belgija) yra šiuolaikinio šokio šokėja. Ji mokėsi šokio Suomijoje (Turku Conservatory) ir Zalcburge, Austrijoje (S.E.A.D). Baigusi studijas 2015 metais ji pradėjo dirbti su tokiais choreografais kaip Alexandra Waierstall, Claire Croize&amp, Etienne Guilloteau/ECCE, Julia Schwarzbach, Rakesh Sukesh.

Alexander Vantournhout (Belgija) ESAC cirko mokykloje Briuselyje mokėsi valdyti vienaratį, studijavo žongliravimą ir šokio akrobatiką. Nuo 2010 iki 2012 studijavo šiuolaikinį šokį P.A.R.T.S šokio mokykloje, sukūrė keletą šokio spektaklių. Dėstė ESAC cirko mokykloje ir ACAPA cirko ir scenos menų akademijoje, kaip kviestinis dėstytojas mokė Codarts (NL), Verigo (IT), Plesni Center, Marbior (SL), Travno Center, Zagreb (HR), Circuscentrum, Concervatoire de Mons (BE), Concorde-Montreal (CA), Hong Kong Circus (CHN) įstaigose.

Jo mokymo būdą įkvėpė Fighting Monkey judesio praktika, kuria jis užsiima jau dešimtmetį. Du nuolatiniai jo darbo aspektai yra kūrybinio ir kinetinio potencialo ieškojimas fizinėse ribose bei ryšiai ir barjerai tarp atlikėjo ir objekto.

Alexander Vantournhout 2018 metais pasirodė Naujojo Baltijos šokio festivalyje su savo mono spektakliu “Aneckxander” (spektaklio video čia).