Alexander Vantournhout / KATABATIKA

Šokio akrobatika / Atviro lygio seminarai

Seminaras prasidės dėmesiu šešioms galūnėms: kaklui, uodegikauliui, pėdoms ir plaštakoms. Šie taškai dažniausiai yra pirmieji, kurie kontaktuoja su grindimis, todėl svarbu juos gerai suprasti, svarbu apgalvoti ir daug dalykų prieš atliekant, pavyzdžiui, kūno sulenkimus, išsilenkimus, intensyvius kelio sausgyslių tempimo pratimus.

Pradėsime nuo improvizacijos keturiomis. Tuomet dirbsime su įvairiomis griuvimo strategijomis (Ukemi) ir  “katabatika” (iš graikiško žodžio “kata”: žemas, žemiau). Į tai įeina cartwheels, stepovers, rainbows, mini rodeo’s, around the clock wheels. Šie elementai labiau susiję su koordinacija nei su fizine stiprybe ar lankstumu. Pradėsime nuo pagrindų, vėliau pereisime prie detalių ir sudėtingesnių “catabatics” bei akrobatikos formų.

Dalyvių prašome turėti drabužį ilgomis rankovėmis, kelnes.

Seminarą pristatantis video čia.

BIOGRAFIJA

 

Alexander Vantournhout (Belgija) ESAC cirko mokykloje Briuselyje mokėsi valdyti vienaratį, studijavo žongliravimą ir šokio akrobatiką. Nuo 2010 iki 2012 studijavo šiuolaikinį šokį P.A.R.T.S šokio mokykloje, sukūrė keletą šokio spektaklių. Dėstė ESAC cirko mokykloje ir ACAPA cirko ir scenos menų akademijoje, kaip kviestinis dėstytojas mokė Codarts (NL), Verigo (IT), Plesni Center, Marbior (SL), Travno Center, Zagreb (HR), Circuscentrum, Concervatoire de Mons (BE), Concorde-Montreal (CA), Hong Kong Circus (CHN) įstaigose.

Jo mokymo būdą įkvėpė Fighting Monkey judesio praktika, kuria jis užsiima jau dešimtmetį. Du nuolatiniai jo darbo aspektai yra kūrybinio ir kinetinio potencialo ieškojimas fizinėse ribose bei ryšiai ir barjerai tarp atlikėjo ir objekto.

Alexander Vantournhout 2018 metais pasirodė Naujojo Baltijos šokio festivalyje su savo mono spektakliu “Aneckxander” (spektaklio video čia).