> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'15
„Popular problems“
Menų Spaustuvė | Lithuania
Gegužės 11 d. 21:00. Menų spaustuvė, Kišeninė salė
Bilietai: Tiketa.lt
Choreografija, atlikimas: Sigita Juraškaitė, Agnietė Lisičkinaitė
Meninės konsultacijos – Andrius Katinas
Dramaturgija – Monika Jašinskaitė
Šviesos – Povilas Laurinaitis
Muzika: Shakira ft. Rihanna, Guillaume Dufay, Pan Sonic
Premjera: 2014 m.
Trukmė: 40 min.
„Spektaklis gimė iš dviejų jausmų – egoizmo ir solidarumo. Susidūriau su asmeniniais klausimais, į kuriuos negalėjau rasti atsakymų. Bet žvelgdama į kitas moteris supratau, kad šios problemos slypi ne tik manyje. Iš solidarumo su visomis moterimis nusprendžiau sukurti „Popular Problems“, – sako spektaklio iniciatorė Agnietė.
Šis sceninis kūrinys neturi istorijos. Jis sukomponuotas kaip fizinių veiksmų ekspozicija, suteikianti galimybę žiūrovui iš arti ir intymiai stebėti tai, kas diskurse apie moters laisvę ir jos pasirinkimus išlieka dėmesio centre. Tai – moters ir moters kūno objektizavimas.
Jaunos kūrėjos, kaip ir pridera Y kartai, paviršutiniškai flirtuodamos su feministinėmis idėjomis, atsiduoda alinančiam sceniniam 40 minučių vyksmui, kad sukurtų savo tapatybės apmąstymo ritualą. Kas gali būti įdomiau už naujos kartos ritualų stebėjimą?
Sigita Juraškaitė yra baigusi choreografijos bakalauro studijas Klaipėdos universitete ir vaidybos bei šiuolaikinio šokio bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (LMTA). Agnietė Lisičkinaitė yra baigusi šiuolaikinio šokio bakalauro ir magistro studijas LMTA. 2013 m. ji dirbo šokių mokytoja „Šaltinėlio“ mokykloje, vėliau dėstė LMTA. Spektaklį choreografės kūrė Menų spaustuvės projekte jauniesiems menininkams „Atvira erdvė'14“.
Dmitrijaus Matvejevo nuotraukos