> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'15
„4“/„5“
TAO šokio teatras | Kinija
Gegužės 8 d. 18:00. Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Didžioji salė
Bilietai:Tiketa.lt
„4“
Choreografija – Tao Ye
Muzika – Xiao He
Šokėjai: Fu Liwei, Mao Xue, Li Shunjie, Yu Jinying
Kostiumai: Tao Ye, Li Min
Šviesos: Ma Yue, Tao Ye
Prodiusavimas / vadyba – Ping Pong Productions
Premjera: 2012 m.
Trukmė: 29 min.
„5“
Choreografija – Tao Ye
Muzika – Xiao He
Šokėjai: Duan Ni, Fu Liwei, Mao Xue, Li Shunjie, Yu Jinying
Kostiumai: Tao Ye, Duan Ni, Li Min
Šviesos: Ma Yue, Tao Ye
Prodiusavimas / vadyba – Ping Pong Productions
Premjera: 2013 m.
Trukmė: 30 min.
„Įsivaizduoju žmonijos atsiradimo pradžioje taip šokančius Adomą ir Ievą.“ („Beijing Youth Daily“, Kinija)
Choreografas Tao Ye tiki, kad nepakanka vieno žodžio ar frazės šiuolaikinio šokio teatro darbui apibūdinti. Spektaklio pavadinimas žiūrovui gali sukelti išankstinį nusistatymą ir apriboti kūrybiškumą. T. Ye sunumeruoti minimalistiniai eksperimentai tiria žmogaus kūno, kaip vizualinio elemento, išlaisvinto nuo bet kokių apribojimų, galimybes. Išlaisvinti nuo pasakojimo suvaržymo šie kūriniai leidžia įsiviešpatauti vaizduotei. Savo darbams pavadinti T. Ye naudoja skaitmenis, o ne žodžius – taip tikisi peržengti abstraktų dvilypumą ir nusistovėjusį mąstymą.
„Jokie žodžiai negali nusakyti spektaklio prasmės. Atvirkščiai, šie darbai yra persmelkti mūsų „kūno“ ir fizinės praktikos sampratos. Tai, ką mato mūsų akys, mūsų širdys viliasi išreikšti“, – sako T. Ye.
Spektaklyje „4“ matomi kūnai, kurie siekia suartėti, bet tuo pačiu metu yra išskiriami neįžiūrimos, bet paveikios jėgos. Spektaklyje „5“ dar nematyta jėga laiko kūnus kartu. Abu kūriniai lydimi kinų Indie folkroko kompozitoriaus Xiao He muzikos, kuri veržiasi su panašia, ne mažiau įkyria jėga.
TAO Dance Theater《5》陶身体剧场 2013作品《5》
Režisierius, choreografas Tao Ye baigė Čongčing šokio mokyklą Kinijoje. Iš pradžių dirbo Šanchajaus kariuomenės dainų ir šokių ansamblyje, vėliau įstojo į Šanchajaus Jin Xing šokio teatrą ir galiausiai prisijungė prie Pekino šiuolaikinio šokio trupės. 2008 m. kovą, būdamas vos 22-ejų, jis įkūrė TAO šokio teatrą. „The Beijing News“ 2013 m. jam įteikė šokio novatoriaus apdovanojimą. 2011–2013 m. T. Ye dirbo su Sadler's Wells teatro Londone „New Wave Associates“ projektu. Choreografas plėtoja treniruočių techniką, kuri leistų jo šokėjams ištirti žmogaus kūną ir jo galimybių ribas.
Nuo pat veiklos pradžios 2008 m. TAO šokio teatras apkeliavo daugiau kaip trisdešimt šalių penkiuose žemynuose. TAO buvo pirmoji Kinijos šiuolaikinio šokio trupė, pakviesta pasirodyti Linkolno centro festivalyje (JAV), Sidnėjaus operos rūmuose (Australija), antroji, pakviesta į Amerikos šokio festivalį, ir pirmoji Kinijos trupė, pakviesta į Amerikos šokio festivalį net šešioms savaitėms. 2013 m. TAO šokio teatras buvo pakviestas pasirodyti Antrojo Pekino tarptautinio baleto ir choreografijos konkurso atidaryme prestižiniame Pekino nacionaliniame scenos menų centre. Po beveik trejų metų tarptautinių turų, du mėnesius trukusios gastrolės trupei buvo pirmosios savo šalyje.
TAO šokio teatro pristatymą kaip Kinijos kultūros metų Baltijos šalyse projektą remia Kinijos Liaudies Respublikos kultūros ministerija.