> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'15
,,Idiosinkrezė“
Igor and Moreno | Jungtinė karalystė / Ispanija / Italija
Gegužės 12 d. 19:00. Menų spaustuvė. Juodoji salė
Bilietai:Tiketa.lt
Choreografija: Igor Urzelai, Moreno Solinas
Vieša parama – Anglijos menų tarybos nacionalinė loterija
Užsakymas ir kūrimas – The Place (Londonas)
Rėmėjai: Yorkshire Dance, Cambridge Junction, Birdhouse Creative Ltd, Centro per la Scena Contemporanea, Bassano (Italy) ir Bilbao BAD festivalis
„Idiosinkrezė“ pristatoma kaip Europos šiuolaikinio šokio tinklo „Aerowaves“ projektas.
Premjera: 2013 m.
Trukmė: 60 min.
„Mūsų veikla prasidėjo nuo noro spektakliu pakeisti pasaulį. Pasijutome lyg kvailiai. Tada daug šokome. Šokinėjome. Susipažinome su Sardinijos ir Baskų krašto tradicijoms. Dainavome. Dar pašokinėjome. Įsipareigojome. Pažadėjome likti drauge. Pasižadėjome atkakliai ir sunkiai dirbti“, – sako spektaklio „Idiosinkrezė“ kūrėjai.
Pasitelkdami įspūdingus vaizdus ir humorą, Igoris ir Moreno dainuoja, šoka, šokinėja ir kitaip linksmina žiūrovus.
Idiot-Syncrasy (teaser)
Londone gyvenantys ir kartu nuo 2007-ųjų dirbantys šokėjai Igoris Urzelai ir Moreno Solinas kuria ir pristato savo darbus visoje Europoje ir už jos ribų, yra pelnę keletą apdovanojimų. Savo kūryboje jie sugeba panaudoti poetinę ar netgi politinę kalbą pasitelkdami kūną, balsą, tekstą ir dizainą. Taip gimsta meistriškas ir žaismingas, jaudinamas ir be kompromisų, poetiškas ir verčiantis susimąstyti šokis. Juodu siekia atkurti teatro kaip susibūrimo vietos statusą, tuo pačiu metu tyrinėdami gyvų pasirodymų katarsį.
Igoris ir Moreno yra vieni šokio kolektyvo BLOOM! įkūrėjų, jie taip pat kuravo ir pristatė šokį kaip „Hiru Dance Org“ nariai. 2011 m. buvo pakviesti prisijungti prie „Work Place“ projekto. Šią nuolatinės paramos ir plėtros programą remia „The Place“ (Londonas), „Escalator Dance Scheme“ ir Anglijos menų taryba.
Alicia Clarke nuotraukos