> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'15
„C.a.p.e. Brussels“; „C.a.p.e. Horror“; „C.a.p.e. Anima“
CREW_eric joris | Belgija
Gegužės 7–12 d. 13:00-20:00. Menų spaustuvė, II studija
Bilietai: Tiketa.lt (ir nemokamas stebėjimas užsiregistravus space@dance.lt)
Meno vadovas – Eric Joris
Asistentė – Chantalla Pleiter
Technologijų plėtra – Vincent Jacobs
Technologijų koordinavimas – Koen Goossens
Vykdančioji direktorė – Vicky Vermoezen
Meninės dalies vadybininkas – Valery De Smedt
Produkcija – CREW (B)
Premjera: 2010 m., 2012 m., 2014 m.
Trukmė: 30 min.
Įsivaizduokite, jei galėtumėte pasivaikščioti praeityje arba ateityje. Arba po realybę, kuri neegzistuoja. O ką, jei menininkas galėtų pakeisti jūsų realybę ir įkelti jus tiesiai į savo meno kūrinį? Kompiuteriu valdoma asmeninė aplinka (C.a.p.e.) yra futuristinė sistema, aukštųjų technologijų konfigūracija ir meno koncepcija, kuri leis jums šį išgyvenimą, šią iliuziją pajusti savo kūnu. C.a.p.e. perkels jus į jau nufilmuotą vaizdą. Naudodamiesi vaizdo akiniais, sekimo įrenginiais ir ausinėmis galėsite ištirti naują realybę, kitą erdvę, kitą laikotarpį.
C.a.p.e. sukūrė Briuselyje įsikūrusi grupė CREW ir meno vadovas Ericas Jorisas. Ši koncepcija, perkelianti žiūrovą tiesiai į veiksmo sūkurį, yra daugelio metų nuoseklaus tyrimo ir meninės praktikos rezultatas. Nuo 2010 m. CREW kuria trumpus C.a.p.e. kūrinius. Kiekvienas jų („C.a.p.e. Brussels“, „C.a.p.e. Pierrefonds“, „C.a.p.e Tohoku“, „C.a.p.e. Horror“, „C.a.p.e. KIT“, „C.a.p.e Vooruit“ ir „C.a.p.e. Anima“) tyrinėja naujas menines C.a.p.e. formato galimybes.
„Naujasis Baltijos šokis'15“ pristato tris C.a.p.e. kūrinius.
„C.a.p.e. Brussels“ (2010 m.) buvo sukurtas Belgijos paviljonui pasaulinėje EXPO parodoje Šanchajuje ir nuo tada pristatomas visoje Europoje. Čia jūs pasineriate į netikėtą, šiek tiek iškreiptą pasivaikščiojimą po Briuselį. Apčiuopiamas nuotykis, perkeliantis jus į Europos sostinę.
„C.a.p.e. Horror“ (2012 m.) buvo sukurtas bendradarbiaujant su Mastrichto teatro akademijos studentais. Čia jūs keliaujate po nykų pasaulį, kuriame pavojingai sunku atskirti realybę nuo fikcijos...
„C.a.p.e. Anima“ (2014 m.) pakvies žiūrovą apsilankyti beveik apčiuopiamoje, asmeninėje muzikinėje erdvėje, kurioje stimuliuojami ir išbandomi jūsų pojūčiai. Dar niekada šeštoji Bethoveno simfonija „Pastoralinė“ nebuvo tokia artima žmogaus kūnui ir protui kaip ši.
C.a.p.e. trailer
CREW namai – Briuselis. Šią grupę įkūrė menininkas Ericas Jorisas. Daugiau kaip penkiolika metų jis kuria įspūdingus spektaklius teatrui, kinui ir naujosioms medijoms. Erico kūryba daugialypė, bet visada kyla iš vienos utopijos – mediumo paieškos, kuri smulkiai išanalizuoja ir tuo pačiu praplečia mūsų patirtį. Žongliruodamas pagrindiniais suvokimo dėsniais, jis kuria vaizdus ir aplinką, leidžiančius lankytojams pasinerti į patį veiksmo sūkurį.