> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'15
,,YesNoMaybe“
Buchok ART Family | Ukraina
Gegužės 9 d. 19:30. Lietuvos nacionalinis dramos teatras. Mažoji salė
Bilietai:Tiketa.lt
Produkcija – Buchok ART Family
Šokėjai: Alina ir Viačeslavas Bučokai
Muzika: „Doyeq“ – „Ballet In A Box“, „Murcof“ – „Ultimatum“, „Erissoma“ – „Austerity Landscapes“, „Nuage“ „Farenheit 17“
Rėmėjas – „DK – more culture!“
„YesNoMaybe“ pristatomas kaip Europos šiuolaikinio šokio tinklo „Aerowaves“ ir Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos ir Lenkijos šokio festivalių mainų projektas.
Premjera: 2013 m.
Trukmė: 23 min.
„Spektaklyje „YesNoMaybe“ nusprendėme panagrinėti tokį prieštaringą ir paslaptingą žmogaus mąstysenos reiškinį – vaizduotę. Kas yra vaizduotė? Kaip ji veikia? Ar ji gali vystytis? Atsakymų į šiuos klausimus ieškome kūrybos procese.
Pagrindinė idėja, kurią norime perteikti, yra ta, kad kiekvieno individo vaizduotė funkcionuoja skirtingai. Juk žiūrovai dažnai skirtingai suvokia tai, ką mato. Mes nusprendėme savo darbui suteikti laisvumo ir leisti kiekvienam pačiam nuspręsti bei įsivaizduoti, apie ką šis pasakojimas. Žiūrovai netgi gali kurti ir plėtoti savo siužetą.
Vaizduotei negalioja jokie apribojimai, kiekvienas žiūrovas gali pasitelkti savąją ir kurti unikalius paveikslus. Štai kodėl nekuriame nieko konkretaus. Šį kartą leisime jums nuspręsti, ką norite pamatyti mūsų naujausiame šokio spektaklyje“, – kalba kūrėjai.
Dabar Kijeve gyvenantys šokėjai, choreografai, šiuolaikinio šokio mokytojai Alina ir Viačeslavas Bučokai šiuolaikinio šokio trupę „Buchok ART Family“ įkūrė 2011 m. Kaip patys sako, yra įsitraukę į kūrybą, dėstymą ir sezoninių šokio klasių organizavimą. Aktyviai dalyvauja bendruose projektuose su užsienio choreografais, meistriškumo kursuose. Džiaugiasi galėdami pasidalyti savo patirtimi su studentais ir skatinti sąmoningą jų požiūrį į šiuolaikinį šokį.
„Pagrindinis dalykas, su kuriuo susiduriame, yra šiuolaikinio šokio įvairovė. Tobulėdami ir įgydami naujų žinių, siekiame jomis pasidalyti su bendraminčiais. Didelis nuolat kintančios informacijos srautas skatina nestovėti vietoje, ieškoti naujų idėjų ir galimybių“, – sako V. Bučokas.
Alexander Dolovov nuotraukos