> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'14
Rengėjai
Globėjai
What the Body Does Not Remember
Ultima Vez | Belgija
Gegužės 9 d. 18.00, Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Didžioji salė
Bilietai: tiketa.lt (30, 40, 50, 60, 75 Lt)
Režisūra, choreografija ir scenografija - Wim Vandekeybus
Šokėjai: Ricardo Ambrozio, Tanja Marín Friðjónsdóttir, Zebastián Méndez, Marín, Aymara Parola, Maria Kolegova, Livia Balazova, Eddie Oroyan, Pavel Masek, Jorge Jauregui Allue
Originali muzika: Thierry De Mey ir Peter Vermeersch
Repeticijų režisierius - Eduardo Torroja
Stilius -Isabelle Lhoas
Stilisto padėjėjas - Frédérick Denis
Techninis koordinatorius - Davy Deschepper
Šviesos- Francis Gahide
Šviesos gastrolėse: Davy Deschepper, Karin Demedts
Garsas gastrolėse: Davy Deschepper, Bram Moriau, Tom Buys
Trukmė 80min.
„Kietas, brutalus, žaismingas, ironiškas, nuostabus. Šie būdvardžiai atrodo pernelyg pasyvūs spektakliui apibūdinti. Nepaprastai novatoriškas šokio spektaklis.“
(„The New York Times“, 1987 m.)
Nepaprastas choreografo ir režisieriaus Wimo Vandekeybuso bei jo įsteigtos šokio organizacijos „Ultima Vez“ debiutas 1987 m. apstulbino tuometį šokio pasaulį. Prabėgus 25 metams, spektaklis buvo atnaujintas ir vėl iškeliavo į pasaulines gastroles. Greta ketvirčio amžiaus laiko distancijos kitas esminis dvi spektaklio versijas skiriantis skirtumas – anuomet tai buvo pirmasis jauną choreografą pasaulyje išgarsinęs veikalas, tarp kurio šokėjų tik vienas turėjo formalų šokio profesionalo diplomą, dabartinė situacija priešinga – choreografą žino visas pasaulis, jis sėkmingai garsina Belgiją, o tarp šokėjų vienintelis – be formalaus šokėjo diplomo. Iš esmės „What the Body Does Not Remember“ punktyru žymi visą Europos šiuolaikinio šokio plėtros „sėkmės istoriją“ – nuo pasišiaušusio chuligano iki visų pripažinto meistro.
W. Vandekeybuso pirmoji choreografija balansuoja tarsi ant skustuvo ašmenų – tarp patrauklumo ir pasibjaurėjimo. Kartais tai tampa dviejų šokėjų konfrontacija, paskui dviejų grupių, šokėjų ir muzikos bei šokėjų ir prikaustančių siužeto linijų. Visą laiką juntami agresijos, baimės ir pavojaus protrūkiai.
„Įtemptos akimirkos, kai neturi pasirinkimo, kai kiti dalykai, tokie kaip įsimylėjimas, nusprendžia už tave, arba sekundė iki nelaimingo atsitikimo, kuris turi įvykti. Tie momentai ateina staiga, be jokio įspėjimo. Man jie labiau svarbūs dėl savo ekstremalumo nei dėl jiems teikiamos reikšmės. Sprendimas visa tai panaudoti kaip pagrindą teatrinei kompozicijai yra mažiausiai paradoksalus iššūkis, turint galvoje, kad teatro spektaklis yra pasikartojantis ir kontroliuojamas. Tikriausiai, kai jau viskas yra pasakyta ir padaryta, kūnas taip pat nieko nebeprisimena ir viskas tampa subtilia iliuzijos tuštuma, kuri padeda apibūdinti ar net pabaigti šį žaidimą“, - apie savo spektaklį kalba choreografas.
What the Body Does Not Remember (Revival)
Wimas Vandekeybusas gimė 1963 m. birželio 30 d. Belgijoje. Baigęs vidurinę, jis išvyko studijuoti psichologijos į Leveno universitetą. Jaunasis Vandekeybusas be galo žavėjosi kūno ir proto santykiu, tai atsispindi ir jo kuriamuose šokio veikaluose. Tiesa, nusivylęs pernelyg objektyvaus mokslinio turinio studijomis, universiteto nebaigė ir netrukus pasuko visiškai kitu keliu. Gavo vietą režisieriaus, choreografo, įvairių sričių menininko Jano Fabre spektaklyje „The Power of Theatrical Madness“, o po dvejų metų – 1986-aisiais – įsteigė tarptautinę šiuolaikinio šokio organizaciją „Ultima Vez“.
„Po darbo su Fabre norėjau sukurti savo spektaklį, tačiau niekas netikėjo, kad pajėgsiu. Buvo išties sunkus laikotarpis, jaučiausi vienišas“, - sakė choreografas. Pirmasis jo darbas ir buvo „What the Body Does Not Remember“, iškart sulaukęs tarptautinės sėkmės. W. Vandekeybusas ir kompozitoriai Thierry de Mey bei Peteris Vermeerschas gavo prestižinį JAV apdovanojimą „Bessie“ už šį novatorišką darbą, „brutalią šokio ir muzikos konfrontaciją“.
Daugiau kaip trisdešimt spektaklių, daugybę filmų ir vaizdo įrašų sukūręs W. Vandekeybusas nuolat ieško ko nors nauja. Kaip pats sako, būtina, kad forma nuolat kistų.
Daugiau informacijos: Ultima Vez
Danny Willemso nuotraukos
Trupės apgyvendinimą remia: