> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'14
Rengėjai
Globėjai
ID: nr-688e
Marius Pinigis ir Mantas Stabačinskas | Lietuva
Gegužės 11 d. 19.00, Menų spaustuvė, Juodoji salė
Bilietai: tiketa.lt (30 Lt), bilietas galioja ir spektakliui „Ieškojimų kabinetas“
Choreografija ir atlikimas: Marius Pinigis, Mantas Stabačinskas
Režisūra - Vilma Pitrinaitė
Dramaturgija - Monika Jašinskaitė
Muzika: Davidas Kovacsovicsas, Tina Turner
Apšvietimas - Povilas Laurinaitis
Trukmė 30min.
Dviejų lakūnų skrydis Niujorkas–Kaunas ir nelaiminga jo pabaiga lietuviams tapo legenda dar tais pačiais 1933 metais. Simonas Darius ir Stasys Girėnas žuvo tuometėje Vokietijoje, Soldino miške, o jų laidotuvėse Kaune dalyvavo per 50 tūkst. žmonių. Pasakojant jų istoriją dažnai skamba žodžiai „tautinė dvasia“, „herojiškumas“, „didvyriai“, „žygdarbis“, tačiau kartais, kad galėtum suvokti po šia legenda slypinčią jėgą, žodžių nebepakanka.
Spektaklis gimė iš noro atrasti sąlyčio taškus tarp XX a. pradžios Lietuvos herojų ir šiuolaikinio, XXI a. pradžios žmogaus. Kūrėjus domina požiūris į žmogaus tapatybę, todėl jie siekia dar kartą permąstyti Lietuvos istorijos įvykius, padariusius didelę įtaką jau kelioms lietuvių kartoms. Kas buvo Darius ir Girėnas? Kas jie galėjo būti? Su skrydžiu per Atlantą susiję faktai scenoje jungiami į šiuolaikinio žmogaus pasakojimą, išryškinantį, kas gali būti vertinga šiandien. Šokio scenoje svarbiausiu įrankiu tampa šiandien gyvenančio žmogaus kūnas, judėjimo impulsą jam suteikia vakar palikti ženklai.
Marius Pinigis (g. 1986 m.) ir Mantas Stabačinskas (g. 1979 m.) ir įgavo patirties su Kauno šokio teatru „Aura“, o šiuo metu kaip šokio kūrėjai bei atlikėjai dirba prie Lietuvos ir tarptautinių šokio projektų. Šiais metais Mantas Stabačinskas šokėjo kategorijoje apdovanotas Auksiniu scenos kryžiumi. Režisierė ir choreografė Vilma Pitrinaitė (g. 1985 m.) šoko Kauno šokio teatre „Aura“, nuo 2005 m. gyvena ir kuria Prancūzijoje bei Belgijoje. Dramaturgė Monika Jašinskaitė (g. 1982 m.) – teatro ir šokio kritikė, prie spektaklio kūrimo prisijungė per LŠIC projektą „Kritikai vs. choreografai“.
Audriaus Kacelavičiaus nuotraukos