> Projektai > Naujasis Baltijos šokis > Naujasis Baltijos šokis'15
,,Šokis mutantas, arba tūkstantis šokių, privalomų sušokti iki mirties“
Cabaret Rhizome | Estija
Gegužės 10 d. 20:00. Menų spaustuvė. Juodoji salė
Bilietai:Tiketa.lt
Idėja: Johannes Veski, Päär Pärenson
Režisūra ir muzika – Johannes Veski
Choreografija – Päär Pärenson
Šokėjai: Anatoli Tafitšuk, Joonas Parve, Päär Pärenson, Ajjar Ausma
Vaizdas – Emer Värk
Rėmėjas – Cultural Endowment of Estonia
Prodiuseriai: „Cabaret Rhizome“ and „Kanuti Gildi SAAL“
Premjera: 2013 m.
Trukmė: 90 min.
Šokis mutantas sujungia tūkstančio šokių elementus į vieną ilgą nepertraukiamą kompoziciją. Tai choreografijos šakniastiebis, judesių rezginys, kinetinės išraiškos enciklopedija.
Tai savotiškas šokio antropologijos tyrimas, kai įvairūs šokio elementai išdėstomi chronologine ir hierarchine tvarka. Čia galime išvysti tam tikrą skirtingų polkos versijų kelionę nuo Vidurio Europos pramoginių šokių iki Čikagos polkos ar pajusti keistą ryšį tarp šiuolaikinių klubinių ir transo būseną sukeliančių ritualinių čiabuvių šokių. Tai šokio kelionė, prasidedanti nuo laužų ir ritualų, apogėjų pasiekianti purvinuose šventės stovyklavietėse, kuriose šimtus tūkstančių žmonių sieja tas pats ritmas, stimulas, principai ir postūmis šokti, pamirštant viską aplinkui.
Mutanttants ehk 1000 tantsu, mida tantsida enne kui sured
„Cabaret Rhizome“ yra nepriklausoma teatro trupė ir pasirodymų erdvė, įkurta 2009 m. Jos įkūrėjais tapo grupė aktorių ir choreografų, baigusių Tartu universiteto Viljandi kultūros akademiją. Pirmaisiais gyvavimo metais „Cabaret Rhizome“ daugiausia dėmesio skyrė nebyliems spektakliams, kuriuos įkvėpė estetinės dadaizmo, siurrealizmo ir absurdo disciplinos, persipynusios su vaikiška mąstysena ir naivumu. Tyla tapo tam tikru metodu ir stipriausia grupės savybe. Šiandien „Cabaret Rhizome“ nėra nustačiusi vienintelio vaidybos būdo. Kaip galima spręsti iš jos pavadinimo, trupė vis ieško ko nors apčiuopiamo, kas taptų meno kūriniu, kuriame nors socialinių ar dvasinių vertybių sluoksnyje.