Tarptautinėje šokio mugėje Diuseldorfe – dėmesys Lietuvos šokėjams

Rugpjūčio 27–30 d. Vokietijoje, Diuseldorfe, vyks vienas didžiausių šokio renginių pasaulyje – tarptautinė šokio mugė „Internationale Tanzmesse NRW“. Pagrindinėse renginio vizualizacijose – lietuvės choreografės ir šokėjos Ugnės Dievaitytės atvaizdas, o meninėje mugės programoje – Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro projekto „Kūrybinis impulsas“ ir choreografo Martyno Rimeikio spektaklis „Belaukiant Godo“.

Mugės veidu tapo U. Dievaitytė

Tradiciškai nuo 1994-ųjų kas antrus metus paskutinį rugpjūčio ketvirtadienį prasidedanti tarptautinė šokio mugė Diuseldorfe šiemet vyks jau vienuoliktą kartą. Džiugu, kad didžiausios ir lankomiausios pasaulyje mugės rengėjai jos pristatymo vizualizacijose pasirinko naudoti lietuvės choreografės ir šokėjos U. Dievaitytės atvaizdą.

Naudojama nuotrauka yra iš ispanų trupės „Babirusa Danza“ projekto „¿M.R.U.M.? Can You Give Me a Movement/Gift?“, kuriame dirba Ugnė. Kaip sako patys projekto autoriai – tai yra prieš keletą metų sumanyta idėja apie tai, kas nutiktų, jei choreografijos judesius diktuotų ne choreografas ar šokėjas, o miesto gyventojai? Šiuo pagrindu plėtojamas kūrybinis procesas tapo spektaklio kūrimo varomąja jėga.

Meninėje programoje – M. Rimeikio darbas

Kitas lietuvių šiuolaikinio šokio pasaulio atstovus džiuginantis aspektas – į meninę mugės programą patekęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro projekto „Kūrybinis impulsas“ ir choreografo M. Rimeikio darbas „Belaukiant Godo“. Jis mugės meninėje programoje bus parodytas rugpjūčio 29 d.

2012 m. sukurtoje melancholiškoje miniatūroje figūruoja du liūdni, švelnūs, grakštūs klounai Vladimiras ir Estragonas (Samuelio Becketto pjesės veikėjai). Jie klajoja pasiklydę prožektorių šviesoje ir susitinka tik tam, kad dar kartą vienas į kitą pasinertų, vienas kitame paskęstų. Juodu nežino, ko laukia ir ar tas laukimas ko nors vertas.

U. Dievaitytė ir M. Rimeikis puikiai pažįstami šiuolaikinio šokio aistruoliams, jų darbai buvo pristatyti ir šių bei praėjusių metų „Naujojo Baltijos šokio“ festivalyje.

Lietuviams jau devintas kartas

Šiųmetėje keturias dienas vyksiančioje tarptautinėje šokio mugėje „Internationale Tanzmesse NRW“ bus įrengti 165 stendai, kuriuose bus pristatyta daugiau kaip 400 trupių. Vienuolikoje skirtingų scenų pasirodys daugiau kaip 60 trupių, bus pristatyti daugiau kaip 35 spektakliai, 15 vokiškų premjerų ir trys pasaulinės.

„Tai nepaprasta galimybė šokio entuziastams keistis idėjomis ir nuomonėmis, susitikti su kūrėjais, prodiuseriais, vadybininkais ir kitais asmenimis, pamatyti naujausius šiuolaikinio šokio atradimus visiems kartu“, – apie renginį sakė šokio mugės vadovas Felixas Wittekas.

Lietuvos šokio informacijos centras šiemet jau devintą kartą pristatys Lietuvos šokį Diuseldorfe. Numatyta, kad Lietuvos delegaciją sudarys šešiolikos trupių ir organizacijų iš Lietuvos atstovai.

Anksčiau pristatyti savo darbus mugės meninėje programoje teko choreografams ir šokėjams Loretai Juodkaitei (2008 m. spektaklis „Salamandros sapnas. Paveikslas“) bei Laurynui Žakevičiui ir Airidai Gudaitei (2012 m. Menų spaustuvės progamos „Atvira erdvė“ spektaklis „Feel Link“).

Trumpai pie mugę:

Diuseldorfo šokio mugė yra pasaulinis šokio bendruomenę vienijantis susitikimas. Mugėje dalyvauja ne tik šokėjai, choreografai ir jų vadybininkai, bet ir šokį prodiusuojančios organizacijos, valdžios institucijų atstovai, besirūpinantys šokio menu įvairiose šalyse.

1994 m. Šiaurės Reino Vestfalijos žemių vyriausybės („Tanzmesse NRW“) pradėta rengti tarptautinė šokio bienalė pirmus du kartus vyko Essene esančiose anglies kasyklose, kurių dalis dar tebeveikia, o kita dalis atiduoda menininkų reikmėms. Augant mugei anglies kasyklų patalpų nebeužteko, todėl ji persikėlė į Diuseldorfe Reino pakrantėje esantį NRW forumo pastatą. Greta jo stūksantis modernaus meno muziejus taip pat neretai tampa šokio mugės renginių vieta.

LŠIC informacija.

Skaityti daugiau