„Naujojo Baltijos šokio ’16“ programoje – gausybė edukacinių renginių

Be įspūdingos spektaklių programos, siekdamas toliau šviesti profesinę šokio bendruomenę ir visą visuomenę, „Naujasis Baltijos šokis“ su partneriais pristato ir edukacinę dalį: žymių tarptautinio šiuolaikinio šokio pasaulio asmenybių seminarus, paskaitas, lietuvių choreografų ir trupių prisistatymus, spektaklių aptarimus ir parodą „Judesio diagrama“.

Pažintis su Kanados šokiu

Šiemet festivalyje didžiausias dėmesys skirtas Kanados šokiui – atvyksta net keturios kanadiečių šiuolaikinio šokio trupės, o edukacinėje programoje paskaitas skaitys ir dirbtuves rengs trys garbūs svečiai iš Klevo lapo šalies.

Gegužės 8 d. Menų spaustuvės Stiklinėje salėje apie Kanados šokio politiką ir sistemą pasakos buvęs garsiosios kanadiečių šiuolaikinio šokio trupės „La La La Human Steps“ rinkodaros ir verslo vadybininkas bei Kanados šokio asamblėjos prezidentas, dabar – Šokio namų iniciatyvos Vankuveryje kosteigėjas ir prodiuseris, verslumo skatinimo organizacijos „Eponymous“ vadovas Jimas Smithas.

Pastaroji organizacija buvo įkurta siekiant padėti menų, kultūros ir paveldo organizacijoms. Paskaita „Šokis: Kanados scena“ rengiama su Kultūros vadybininkų asociacija ir Kanados menų taryba. Registracija į ją – kristina@artscape.lt.

Viena didžiausių šiųmečio festivalio viešnių – Kanados šiuolaikinio gatvės šokio „RUBBERBANDance“ grupė.


Nuotrauka: Quotient Michael Slobodian HR

Ji į festivalį atveža spektaklį „Empirinis koeficientas“, kurį Lietuvos publika išvys gegužės 7 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

Kitą dieną po spektaklio, gegužės 8-ąją, „Low Air“ šokio mokykloje svečiuosis „RUBBERBANDance“ grupės choreografas Victoras Quijada. Su urbanistinio šokio teatru „Low Air“ jis rengs pusantros valandos truksiančias gatvės šokio dirbtuves. Norintiems į jas patekti būtina registruotis info@lowair.lt.

Gegužės 9–11 d. Menų spaustuvės III studijoje vyks trijų valandų Somatinio šokio dirbtuvės. Jas rengs garsus šiuolaikinio šokio choreografas Benoît Lachambre, apdovanotas Monrealio didžiuoju šokio prizu, o prieš dvejus metus už geriausią choreografiją įvertintas Kvebeko menų ir literatūros tarybos. Į šokio pasaulį įsitraukęs nuo 1970-ųjų jis sukūrė improvizacijos ir išsilaisvinimo techniką, dirba su kūno motyvacijos galimybėmis. B.Lachambre dirbtuvės rengiamos su Šiuolaikinio meno centru kaip vienas Eglės Budvytytės parodos „Riedlenčių malda, arba Kakta žemiau širdies“ edukacinės programos renginių. Registracija į dirbtuves – ruta@cac.lt.

Paroda, paskaita ir pokalbiai apie šokį

Gegužės 3–19 d. Menų spaustuvėje vyks menininkės, fotografės, daugelio Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatės Svetlanos Baturos paroda „Judesio diagrama“, kurioje ji pristato savo judesio matymo formą. Projektas žiūrovą kviečia išsamiau pažvelgti į šokį, judesį ir jo sudedamąsias dalis: kūno plastiką, struktūrą, nuotaiką. Judesio diagrama atskleidžiama fotografijų serijomis ir specialiai pagamintomis multiplikuojančiomis knygelėmis. Greta eksponuojamos šiuolaikinio šokio ir klasikinio baleto judesių fotografijų serijos įtikinamai atspindi šių šokio rūšių specifiką, žiūrovui leidžia apčiuopti jų panašumus ir skirtumus. Parodos nuotraukose – šiuolaikinio šokio šokėja Gyeong Jin Lee ir klasikinio baleto šokėja Beata Molytė.

„Naujasis Baltijos šokis“ tęsia tradiciją pristatyti visuomenei jai nežinomus užsienyje šokio sferoje dirbančius tautiečius. Gegužės 7 d. Menų spaustuvės Infotekoje paskaitą „Nesusipratimai apie baletą, arba Šiuolaikinio šokio ištakos“ skaitys Rūro universiteto Teatro katedros (Bochumas, Vokietija) mokslinių tyrimų asistentė dr. Jurgita Imbrasaitė, praėjusiais metais apsigynusi disertacijos darbą „Šokio revoliucija. Nuo karaliaus iki modernaus subjekto“ ir įgijusi daktaro laipsnį. Ji taip pat dirba kaip laisvai samdoma dramaturgė, vertėja ir akademinių renginių organizatorė, nuo 2004 m. dalyvauja įvairiuose šokio ir teatro projektuose kaip jų iniciatorė, atlikėja ir dramaturgė.

Jau tapo įprasta kiekvieną vakarą po paskutinio spektaklio susitikti Menų spaustuvės kavinėje. Ir šiemet gegužės 3–8 d. čia vyks Vaido Jauniškio ir Kristinos Steiblytės pokalbiai su tos dienos spektaklių kūrėjais ir atlikėjais. Gegužės 9 d. šie pokalbiai persikels į Lietuvos nacionalinio dramos teatro fojė, kur diskusiją moderuos Rolandas Rastauskas.

Lietuvių choreografų ir trupių prisistatymas

Gegužės 6 ir 7 d. Menų spaustuvės III studijoje vyks Lietuvos šokio „Pitch Sessions“. Čia trumpai žodžiu, pasakojimu ar ištrauka iš spektaklio prisistatys tėvynėje ir svetur gyvenantys bei kuriantys lietuviai choreografai ir trupės. Tarp jų – šokio teatrai „Dansema“, „PADI DAPI Fish“, „Airos“, „Aura“, urbanistinio šokio teatras „Low Air“, kūrėjų komanda „Stage Strangers“, „WE Company“, Menų spaustuvė, šokėjai ir choreografai Austėja Vilkaitytė, Mantas Stabačinskas, Marius Pinigis, Marius Paplauskas, Indrė Puišytė, Ula Liagaitė, Miglė Praniauskaitė. Iš Belgijos atvyks Liza Baliasnaja ir Povilas Bastys, iš Nyderlandų – Andrius Mulokas, iš Jungtinės Karalystės – Ieva Kuniskis, iš Ispanijos – Ugnė Dievaitytė.

Ši programa labiau skirta profesionaliems festivalių ir teatrų vadybininkams, bet atvira ir vietos žiūrovams. Renginys nemokamas, tačiau norintiems į jį patekti būtina registruotis gintare@menuspaustuve.lt.

DAUGIAU INFORMACIJOS apie edukacinę programą.

DAUGIAU INFORMACIJOS apie Lietuvos šokio „Pitch Sessions“.


Jubiliejinį tarptautinį šiuolaikinio šokio festivalį „Naujasis Baltijos šokis ’16“ globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Skaityti daugiau