Tarptautinio projekto „KlaipėDanse“ šokio dirbtuvės buria šokėjus ir miestiečius

Paskutinę kovo savaitę šalies šokio ir uostamiesčio miesto bendruomenė vėl buvo pakviesta į nemokamus šiuolaikinio šokio užsiėmimus, kuriuos Lietuvos – Prancūzijos projekto rėmuose organizavo Šeiko šokio teatras ir Kano miesto nacionalinis choreografijos centras Normandijoje (Prancūzija). Vyko penkių dienų seminaras šokėjams, atskiros pamokos studentams ir du kūrybiniai užsiėmimai miesto bendruomenei, kuriuos vedė prancūzų choreografė ir šokėja Mathilde Monfreux. Scenos profesionalai ir studentai tobulino meistriškumą, o miestiečiai turėjo progą tapti kūrybinės bendruomenės dalimi. Projektui skaičiuojant trečius metus gausėja ir dalyvių gretos: į dirbtuves užsiregistravo per keturiasdešimt miestiečių, trisdešimt Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto šokio ir teatro studentų ir dešimt šokio profesionalų.

Nuotraukų autorė: Eglė Sabaliauskaitė

Kano miesto nacionalinio choreografijos centro vadovas Alban Richard įsitikinęs, kad bendruomenę buriantys projektai parodo, kaip žmonės yra išsiilgę būti kartu. Pasak prancūzo, gyvename uždarus gyvenimus ir sukamės viename rate: šeima, darbas, draugai. Tačiau dalyvaudamas tokiose, kaip ši, kūrybinėse dirbtuvėse, žmogus yra tarsi įtraukiamas į mažą bendruomenę. Čia leidžiama paliesti kitą žmogų, išgirsti jo istoriją, pasidalinti su juo savąja. „Priklausyti bendruomenei yra labai įdomu, nes tai suteikia naujų patirčių, kuria ryšius tarp skirtingų, nepažįstamų žmonių. Na, o šokis padeda labiau pažinti savo kūną, pamilti jį“, – įsitikinęs jis.

Šios dirbtuvės – tarptautinės programos „KlaipėDanse“ dalis. Tai Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio meninio, edukacinio ir universitetinio bendradarbiavimo programa, įgyvendinama nuo 2017 metų. Trijų metų programoje numatyta kasmet pastatyti po vieną šiuolaikinio šokio koprodukcijos spektaklį ir užtikrinti jo sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei įgyvendinti trejus meistriškumo kursus profesionaliems šokėjams ir Klaipėdos miesto bendruomenei, parengti tarptautinę šiuolaikinio šokio bakalauro programą.

2017 metais projektas startavo su kūrybinėmis dirbtuvėmis studentams, šokėjams ir miestiečiams, o jo kulminacija tapo choreografo A. Richard šokio spektaklio „Shake that Devil!“ premjera. Spektaklyje šalia šokio profesionalų iš Prancūzijos ir Lietuvos dalyvavo ir gausus būrys šokio studentų bei klaipėdiečių. 2018 metais, minint Lietuvos valstybingumo šimtmetį, didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o vėliau Prancūzijoje pristatytas A. Richard spektaklis „Pareiškiu – Brandir“. 2019 metų naujo spektaklio premjera planuojama rugsėjį.

Projekto veiklos pažymi glaudų Prancūzijos ambasados, Prancūzų instituto Lietuvoje ir Klaipėdos miesto savivaldybės bei universiteto bendradarbiavimą, Klaipėdos šiuolaikinį šokį įrašo į Prancūzijos kultūros žemėlapį bei stiprina pagrindą kitiems kultūriniams projektams.

Daugiau aktualijų