AURA’29: Šokio trupė BEN J. RIEPE | Vokietija

  • Data: 2019 m. spalio 5 d. 18:00
  • Vieta: Nacionalinis Kauno dramos teatras, Laisvės al. 71, Didžioji scena
  • Premjera: 2015
  • Trukmė: 60'

BE PAVADINIMO: PERSONA


Nuotraukos: Ursula Kaufmann

2016 m. komisijos prizas už kūrinį „Livebox: Persona“ Teatro Festivalyje „Favoriten“ Dortmunde (Theaterfestival FAVORITEN Dortmund)

Choreografija, Muzika, Šviesų dizainas: Ben J. Riepe
Atlikimas: Laura Burgener, Lenah Flaig, Simon Hartmann, Daniel Ernesto Müller Torres, Sudeep Kumar Puthiyaparambath
Dramaturgija: Felizitas Stilleke
Idėjos asistavimas: Johanna-Yassira Kluhs
Scenografija: Philipp Zander
Kostiumų dizainas: Margit Koch, Ben J. Riepe
Kostiumų asistentė: Gwen Wieczorek
Muzikos asistentė: Izaskun Abrego

Spektaklis kreipia mus į kitokį kūno suvokimą. Kūnas čia prasmės ir atvaizdo nešėjas, tuo pačiu ir  tuščias popieriaus lapas ir sudėtingai apibūdinama asmenybė. Per skirtingas kūno transformacijų estetikas, kūno perkrovimo lygius, stilizavimą ir gyvuliškumą, penkiuose skyriuose sukuriama kintanti kūnų paveikslų dėlionė. Nuolat keičiantis kūnų, daiktų, kostiumų ir muzikos kompozicijoms, juslės aštrėja, santykis tarp stebėtojo ir stebimojo kinta, ribos tarp įvaizdžio ir šokio, subjekto ir objekto, atlikėjo ir stebėtojo, judesio ir vizualiųjų menų ištirpsta. Scena tampa atmosferine rezonanso erdve, tarsi interaktyvaus judesio kompozicija ir vizualus peizažas. Iš statiškų įvaizdžių, rolių, požiūrių ir (de)formacijos išauga materialus, estetiškas mėgdžiojimas, žvilgsnių kaleidoskopas, gyvų kūnų, peizažų ir mąstymo darinys. Atsirandantis vaizdingas tyrimas erdvėje veikia jautriai, žaismingai ir konkrečiai.

ŠOKIO TRUPĖ „BEN J RIEPE“

Ben J. Riepe studijavo šokį ir choreografiją Folkwang menų universitete Esene, Vokietijoje. Vėliau jis šoko Pina Bausch šokio teatre Vupertalyje bei VA Wölfl‘o „Neuer Tanz“. Nuo 2006 m. Ben J.Riepe yra nepriklausomas kūrėjas, o nuo 2010 metų vadovauja savo organizacijai Diuseldorfe.

Ben J.Riepe kūrė darbus  Gėtės institutui Malaizijoje kartu su DPAC šokio trupe, Gėtės institutui Pietų Korėjoje kartu su Korėjos Nacionaline šiuolaikinio šokio trupe , Folkwang šokio studijai Esene ir šokio festivaliui FAVORITEN. Susipažinti su choreografo darbo metodais, tyrimų temomis, erdvės ir laiko suvokimu galima jo vedamuose seminaruose.

Ben J.Riepe yra gavęs daugybę aukščiausio lygio apdovanojimų Vokietijoje,  2018 m. nominuotas George’o Tabori fondo premijai „Darstellende Künste“. 2013-2016 m. Ben J. Riepe buvo PACT Zollverein narys Esene. 2017 m. jam paskirta stipendija už rezidentinę programą „Vila Sul“ Gėtės Institute Salvadore, Brazilijoje („Goethe-Institute Salvador de Bahia“).

Šis kūrinys yra bendra produkcija su PACT Zollverein (Esenas) ir  Ballhaus Ost (Berlynas), finansuojamas Šiaurės Reino-Vestfalijos kultūros ir mokslo ministerijos, Meno fondo NRW, Diuseldorfo kultūros biuro ir Nacionalinio veiklos tinklo – šokio koprodukcijos fondo, kurį finansuoja Federalinės Vyriausybės kultūros ir žiniasklaidos komisija. Spektaklį remia Nepriklausomų scenos menų erdvė „Theaterhaus Berlin Mitte“.

Šį spektaklį remia Tarptautinis šokių svečių fondas NATIONALES PERFORMANCE NETZ, kurį finansuoja Federalinės Vyriausybės komisaras kultūrai ir žiniasklaidai.

Su padėka: Kai Richter ir Carolina Rüegg.