PRAKTINĖ LABORATORIJA “A BODY BEING DANCED” | Liza Baliasnaja

PRAKTINĖ LABORATORIJA “A BODY BEING DANCED”

Per šešias seminaro dienas dalyviai susipažins su mokymosi stiliumi, kuris skatina mokytis, žvelgiant iš skirtingų požiūrio taškų ir siekti tikslo – tiesiog, mokytis šokio. Pamokose bus analizuojamos judesio patirtys ir ieškoma, kaip choreografinė medžiaga gali paskatinti šokti kūnus. Jos metu dėmesys nebus sukoncentruotas vien ties improvizacija ir/ar kūrybiškumu.

Kaip žmogus gali perprasti savo įpročius? Kaip gali iškelti jiems iššūkį? Ieškodami atsakymo į šiuos klausimus, seminaro dalyviai koncentruosis į asmenines/subjektyvias patirtis, nesiekdami vieno bendro, konkretaus tikslo. Jie mokysis šokių, dainų, ritmų, istorijų grupėse ir individualiai, keisis informacija, bus mokomi dėstytojos ir mokys ją pačią. Jie taip pat kalbės, diskutuos, rašys, pieš, dainuos, kurs magiją (arba ne), tikriausiai juoksis ir klausys smagių ritmų.

BIOGRAFIJA | Liza Baliasnaja

Liza Baliasnaja – choreografė, šokėja, performansų kūrėja iš Lietuvos. Šokį pradėjo studijuoti Artez aukštojoje menų mokykloje Olandijoje. Vėliau buvo atrinkta ir pradėjo mokytis P.A.R.T.S šokio mokykloje Belgijoje. L. Baliasnajos požiūris į judėjimą yra paremtas įvairių šokio technikų praktika ir kūno fiziniu pasiruošimu. Jos savitą požiūrį formavo patirtis, įgyta įvairiapusiškuose seminaruose, kuriuose dalyvaudavo tiek teoretikai, tiek ir šiuolaikinio šokio kūrėjai. 2015 m. Auros šokio teatrui Liza sukūrė performansą „Klymaxless“, kuris buvo pristatytas Naujojo Baltijos šokio festivalyje. Paskutinis jos darbas “Commensurate to be with” buvo rodomas Kaaistudios teatre Briuselyje ir Vooruit meno centre Gento mieste. Šiuo metu ji dirba kartu su tokiais menininkais, kaip Mårten Spångberg ir Eszter Salamon.